Diyarbakır ve Mardin Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Diyarbakır

Genel Bakış

1.GÜN

Değerli misafirlerimiz saat 01.00’da İskenderun Ayas Turizm önünde saat 01.30’da Dörtyol Ayas Turizm önünde buluşuyoruz ve sizler ile Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. İlk rotamız Suriçi oluyor. Suriçi Diyarbakır’ın asıl yerleşim yeridir. 19. Yüzyıla kadar şehir surları dışına hiç taşmamıştır bu yüzden Suriçi denilen bu bölge mimari özelliği ve çok kültürlü yapısı ile siz değerli misafirleriz ile burada kahvaltı molasından sonra gezmeye başlıyoruz. Diyarbakır Ulu Cami’ye gidiyoruz. Anadolu’nun en eski camisi olarak biliniyor. Kahve molası vermek için Vezirzade Hasan Paşa tarafından yapılan 1573 yılında yaptırılmış Hasan Paşa Hanı’nı görüyoruz. Bu tarihi handa siz değerli misafirlerimiz ile kahvemizi içiyor ve soluklanıyoruz. Daha sonra avlusunda oturup halka karışabileceğimiz bir başka Suriçi konağı olan ve şimdilerde Diyarbakır Kültür Turizm faaliyetlerinin yapıldığı Diyarbakır Kültür Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra sanat ve kültürle iç içe olan Ahmet Arif Müze ve Sanat Evi, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Müzesi, Cemil Paşa Konağı Kent Müzesi, Ziya Gökalp Müzesi’ni geziyoruz. Otantik bir mekân olan Sülüklü Han’a geçiyor dileyen misafirlerimiz şarabı ile meşhur bu yerde Süryani şarabının tadına bakabilir. Diyarbakır Arkeoloji Müzesi’nde gezdikten sonra onun yakınındaki Saint George Kilisesini ’de geziyor ve burada bir nevi açık hava sanat galerisi işlevi görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz için fotoğraf molası veriyoruz.  Ortadoğu’da en büyük Ermeni Kilisesi olarak bilinen, beş nefli beş apsisli Surp Giragos Ermeni Kilisesi’ni gezdikten sonra Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi’ni de görüyoruz. Son olarak Diyarbakır Kalesini ’de gezdikten sonra Mardin’e doğru gitmek için siz değerli misafirlerimiz ile otobüslerimize biniyoruz. Mardin turumuza başlıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden Arap’ına birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin, taş isçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçileri büyülüyor. Eski Mardin gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlayacağız. Rehberimizin anlatımı ile şehre tekrar büyülendikten sonra Güzel Mardin evlerinin sokağında yürüyoruz. Mardin çarşısını geziyoruz ve günün yorgunluğunu atmak için akşam yemeği ve konaklama yapmak üzere otelimize gidiyoruz.

GEZİLECEK YERLER:

·       Suriçi

·       Diyarbakır Ulu Camii

·       Hasan Paşa Hanı

·       Diyarbakır Kültür Evi

·       Ahmet Arif Müze ve Sanat Evi

·       Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Evi

·       Cemil Paşa Konağı Kent Müzesi

·       Ziya Gökalp Müzesi

·       Sülüklü Han

·       Diyarbakır Arkeoloji Müzesi

·       Saint George Kilisesi

·       Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi

·       Diyarbakır Kalesi

·       Kasimiye Medresesi

·       Mardin Evleri

Kat Edilen Mesafe :  680 km

Konaklama : Yay Grand Hotel

 

2.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mardin gezimize başlıyoruz. Eski Mardin Meydan’ında aracımızdan inerek Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz Mardin’in en büyük camisi olan Camii Kebir olarak geçen camiyi geziyoruz ve yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye Medresesini ve Zinciriye Medresesini panoramik olarak görüp güzel ve tarihi konak yapısı olan PTT binasını sonra Mardin’e uzaklıktaki Oğuz köyünde bulunan Dara Antik Kenti ‘ne doğru gidiyoruz. Mezopotamya’nın Efes’i olarak bilinen bu güzel antik kenti rehberimizin anlatımı ile geziyoruz ve siz değerli misafirlerimiz için fotoğraf molası veriyoruz. Mezopotamya Ovasına karşı öğle yemeği ardından yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Mardin gezimizi burada bitirip, Süryanilerin ilk yerleşim mekanlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat’a gidiyoruz. Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Daha sonra rotamızı Mardin’in Midyat ilçesine uzaklıktaki Güngören köyünde bulunan Mor Gabriel Manastırı’na çeviriyoruz. Buranın anlatımını da rehberimizden dinledikten sonra bir başka Patrikhane olan Meryemana Kilisesi ve Patrikhanesi’ne doğru gidiyoruz. Gezimizin ardından ünlü Süryani Şarabının tadına bakmak veya alışveriş yapmak için Şarap Mahzenlerine gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz şarap tadımı yapabilir. Şarap tadımı ve alışveriş sonrası geri dönüş yolculuğumuz için otobüslerimize biniyoruz. Bir başka Ayas Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz. 

 

GEZİLECEK YERLER:

·       Eski Mardin Meydanı

·       Ulu Camii

·       Şehidiye Medresesi

·       Zinciriye Medresesi

·       PTT Binası

·       Dara Antik Kenti

·       Midyat

·       Sıla Dizisi Konuk Evi

·       Mor Gabriel Manastırı

·       Meryemana Kilisesi

·       Mardin Şarap Mahzenleri

 

Kat Edilen Mesafe :  820 km

TURUMUZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER,

TURA KATILIM ŞARTNAMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ,

 İPTAL KOŞULLARI, GENEL ŞARTLAR.

Bu destinasyon 8 gece 9 gündüz konaklamalı tur olarak organize edilmiştir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız genel olarak otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklarından ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3ncü yatak, normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat tahsis edilebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ayas Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Ayas Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ayas Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ayas Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ayas Turizm’in herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ayas Turizm’in sorumluluğu yoktur.
Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 19 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ayas Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Ayas Turizm iptalini, iptal koşulları metnindeki gibi bizzat bildirmek zorundadır. Bu durum yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ayas Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza olarak tura katılım gerçekleştirildiği gibi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Aksi durumlarda tura katılım gerçekleştirildiği gibi sayılır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunulur. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak, tur fiyatının içerisinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca bu durum acentenin, iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır.)

 

İPTAL KOŞULLARI

    Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağan üstü durumlar, deprem, sel vb. afet durumlarda en geç turun hareketinden 1 gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ücretiniz tarafınıza iade edilir.

 

GENEL ŞARTLAR

§  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirküsü yayımlandığı    …../…../……… tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

§  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

§  Rezervasyona düşünülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

§  Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

§  0-6 yaş çocuklarda otel/hotel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

§  Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.

§  Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları geri iade edilmez.

§  Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

§  Uçaklı Turlarda; uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

§  Programda aksi belirtilmedikçe, Müze kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

§  Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

§  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

§  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acente kesinlikle sorumlu değildir.

§  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

§  Turda belirtilen otel/hotel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.

§  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet, su ayakkabısı, spor ayakkabı vb.) tercih edilmelidir.

§  Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

Otobüsler: 28 – 46 kişi sayılarında kullanılır.

Midibüs: 17 = 27 kişi sayılarında kullanılır.

Minibüs: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ FİRMA OLAN AYAS İSOS TURİZM SEYAHAT OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ OLUP, AYAS TURİZM BÜNYESİNDE ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Konaklamalar
Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği (otel konaklamaları için geçerlidir.)
Zorunlu Seyahat Sigortası
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Özel Harcamalar
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri
Yemeklerin yanında alınan tüm içecekler

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺2.500 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺2.500
0 Yorum