Ege Turu 2

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Ege Bölgesi

Genel Bakış

1.GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile denize doyamayacağımız Ege turumuza başlıyoruz. Saat 19.00’da İskenderun’dan saat 19.30’da Dörtyol şubemizden araçlarımıza binip ilk varış noktamız Çanakkale Bozcaada'ya doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile yolda alacağımız molalar ve kahvaltı sonrası Çanakkale'ye varışımızın sonrasında Geyikli Feribotu ile temiz boğaz havasını soluyor ve yüzümüze esen meltem havasını iyot kokusunu içimize çekerek Bozcaada’ya varıyoruz.

 

Kat Edilecek Mesafe: 1267 km

 

2.GÜN

Bozcaada’ya vardığımızda panoramik olarak Bozcaada Kalesi’ni görüyoruz ve sokaklarında geziyoruz. Adanın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağımız yürüme gezisi sonrasında adaya özgün şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikasına gidiyoruz ve dileyen misafirlerimiz burada alışveriş yapabiliyorlar. Molamızın ardından Ayazma Plajına doğru deniz ve kumun tadını çıkarmak için gidiyoruz. Plajda yüzdükten sonra Bozcaada’nın zeytinyağlı yemeklerini ve leziz mezelerini tatmak için öğle molası veriyoruz. Molamızın ardından Assos’a (Behramkale’ye) doğru gidiyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M. -Ö 5.yy. tarihlenen Athena Tapınağı’nın bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege denizinin muhteşem manzarası ile büyüleneceksiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunun da bulunduğu Assos’un Akropol ’unu geziyoruz. Behramkale’de rehberimizin bilgilendirici anlatımları ile gezdikten sonra siz değerli misafirlerimiz ile Behram Köyü’nün meşhur olan kumda kahvesini içiyoruz. Kahve molamızın ardından Ege Denizi kıyısında bulunan Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. Kuzey Ege’nin yeşilinin ve mavinin aşkının yaşandığı Ayvalık’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Ayvalık’ın gece hayatını görebilir.

Gezilecek Yerler:

·      Bozcaada

·      Behramkale

·      Assos

·      Athena Tapınağı Akropol

·      Ayvalık

 

Kat Edilecek Mesafe:  170 km

Konaklama: Cunda Basel Hotel (***) vb.

 

3.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Cunda Adası’na doğru gidiyoruz. Rehberimizin de anlatımı ile Cunda’nın tarihçesini dinledikten sonra sizlere verilen serbest zamanda misafirlerimiz birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki motiflerle geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasında dolaşıyoruz. Kısa yürüyüşümüzün ardından neoklasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerimizi yudumlayıp sakızlı dondurmasının ve ada çayının tadına bakabilirler.  Cunda’daki gezimizin ardından aracımıza binerek rivayete göre şeytanın ayak izinin bulunduğu Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Rehberimizin kısa anlatımı ile bu güzel manzarada yeşil ve mavinin aşkını izliyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Ege’nin kumsal şeritlerinden birine sahip olan, yaz aylarının en canlı tatil bölgelerinden biri olan Çeşme’ye varıyor ve Ege’nin bu berrak sularında yüzme molası veriyoruz. Buradaki serbest zaman sonrasında Alaçatı’ya doğru hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları kısaca geziyoruz. Gezimizin ardından Akşam saatlerinde Kuşadası’ndaki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kuşadası’nın gece hayatını görebilir. 

Gezilecek Yerler:

·      Cunda Adası

·      Şeytan Sofrası

·      Çeşme

·      Alaçatı

·      Kuşadası

 

Kat Edilecek Mesafe: 480 km

Konaklama: Surtel Hotel (***) vb.

 

4.GÜN

Sabahın ilk saatlerinde otelimizden alacağımız kahvaltı ile Ege’nin mavi sularına kendimizi bırakmak için Dilek Yarımadası’ndaki plajlara doğru gidiyoruz. Milli Parka giriş yaptıktan sonra, yemyeşil, bir ormanın içerisinde aracımızla ilerliyoruz. Burada siz değerli misafirlerimiz için yüzme molası veriyoruz. Yüzme molamızın ardından Zeus Mağarası’na gidiyoruz. Tarihi bir değere sahip olan Zeus Mağarası, adını Yunan Mitolojisinin en bilinen tanrılarından Zeus’tan alıyor. Rivayetlere göre Zeus, denizler tanrısı olan kardeşi Posedion’u her kızdırdığında, elindeki üçlü yabasıyla denizleri alt üst edip adeta tsunami yaratan Posedion’un gazabından korunmak için bu mağaraya sığınırmış. Rehberimizin anlatımı ile buradan ayrılıyor ve yüzme molamıza devam etmek için İçmeler Koyu’na gidiyoruz. 600 metre uzunluğunda bir plaja sahip olan bu koy, tertemiz denizi ve el değmemiş doğasıyla oldukça beğeniliyor. Buradan ayrılıyoruz ve Selçuk’a varıyoruz. Selçuk üzerinden kaybolmamış köy dokusu ile Eski bir Rum kasabası olan Meyve Şarapları ile ünlü Şirince’ye geliyoruz. Eski adı çirkince olan bu şirin kasabada vereceğimiz köy kahvaltısı molası ile manzaranın tadını ve kahvaltının tadını çıkarıyoruz.  Kahvaltımızın ardından turumuza devam ediyoruz fotoğraf çekmeyi sevenler için sonsuz malzeme sunulan bu güzel kasabada gezmeye devam ediyoruz ve ara sokaklarda köyün tepesine doğru tırmandığımızda bizi harika eski evler ve manzara karşılıyor. Köyü gezerken Aziz John Baptist Kilisesini ziyaret ediyoruz. Kiliseyi gezdiğinizde tarihinin ne kadar eskiye uzandığını görebileceksiniz. Tarihi eski olan bu kilisenin ne zaman yapıldığı bilinmesi bile 1805’te yeniden inşa edilip şu an ki görüntüsüne geldiğini biliyoruz.  Şirince’deki turumuza devam ediyoruz. Fotoğraf molaları eşliğinde bu küçük şirin kasabada isteyen misafirlerimiz şarap tadımı yapabilir ve alışveriş yapabilirler. Rehberimiz eşliğinde Şirince’yi gezdikten sonra bu köyden çıkıyor ve Bülbül Dağının tepesinde bulunan Meryem Ana Evini ziyaret ediyoruz. Gezimize Efes Antik Kenti ile devam ediyoruz. Şehirde biriken zenginlik mimarisine de yansıtmış olan Efes Antik Kenti ülkemizdeki en değerli kültür varlıklarındandır. Efes Antik Kenti içeresinde bulunan Devlet Agorası, Bouluteryon, Prtitenyon, Domityan Tapınağı, Palio Çeşmesi, Cruetler Caddesi, Aşk Evi, Celsus Kütüphanesi, Hamam ve Tiyatro alanı gezisi sonrası Yedi Uyurlar Mağarasını görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kuşadası’ndaki otelde olacak.

 Gezilecek Yerler

·      Dilek Yarımadası

·      İçmeler Koyu

·      Zeus Mağarası

·      Şirince

·      Aziz John Baptist Kilesisi

·      Meryem Ana Evi

·      Efes Antik Kenti

·      Devlet Agorası

·      Bouluteryon

·      Prtitenyon

·      Domityan Tapınağı

·      Palio Çeşmesi

·      Cruetler Caddesi

·      Aşk Evi

·      Celsus Kütüphanesi

·      Hamam ve Tiyatro Alanı

 

Kat Edilecek Mesafe: 154 km

Konaklama: Surtel Hotel (***) vb.

 

5.GÜN

Sabah alacağımız açık büfe kahvaltı ile Türkiye’nin incisi Ege Bölgemize veda ediyoruz. Bizi seçtiğiniz için teşekkür ediyor ve Ayas Turizm’de tekrar görüşmek dileği sizlere veda ediyoruz.

Kat Edilecek Mesafe: 1043 km 

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER,

TURA KATILIM ŞARTNAMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ,

 İPTAL KOŞULLARI, GENEL ŞARTLAR.

Bu destinasyon 8 gece 9 gündüz konaklamalı tur olarak organize edilmiştir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız genel olarak otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklarından ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3ncü yatak, normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat tahsis edilebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ayas Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Ayas Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ayas Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ayas Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ayas Turizm’in herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ayas Turizm’in sorumluluğu yoktur.
Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 19 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ayas Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Ayas Turizm iptalini, iptal koşulları metnindeki gibi bizzat bildirmek zorundadır. Bu durum yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ayas Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza olarak tura katılım gerçekleştirildiği gibi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Aksi durumlarda tura katılım gerçekleştirildiği gibi sayılır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunulur. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak, tur fiyatının içerisinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca bu durum acentenin, iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır.)

 

İPTAL KOŞULLARI

    Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağan üstü durumlar, deprem, sel vb. afet durumlarda en geç turun hareketinden 1 gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ücretiniz tarafınıza iade edilir.

 

GENEL ŞARTLAR

§  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirküsü yayımlandığı    …../…../……… tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

§  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

§  Rezervasyona düşünülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

§  Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

§  0-6 yaş çocuklarda otel/hotel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

§  Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.

§  Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları geri iade edilmez.

§  Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

§  Uçaklı Turlarda; uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

§  Programda aksi belirtilmedikçe, Müze kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

§  Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

§  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

§  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acente kesinlikle sorumlu değildir.

§  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

§  Turda belirtilen otel/hotel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.

§  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet, su ayakkabısı, spor ayakkabı vb.) tercih edilmelidir.

§  Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

Otobüsler: 28 – 46 kişi sayılarında kullanılır.

Midibüs: 17 = 27 kişi sayılarında kullanılır.

Minibüs: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

 

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ FİRMA OLAN AYAS İSOS TURİZM SEYAHAT OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ OLUP, AYAS TURİZM BÜNYESİNDE ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Konaklamalar
Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği (Otel konaklamaları için geçerlidir.)
Zorunlu Seyahat Sigortası
Feribot, Otoban ve Diğer Ulaşım Giderleri
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Özel Harcamalar
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

4 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺4.970 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺4.970
0 Yorum