Büyük Anadolu Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Paket Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

İstanbul

Genel Bakış

1.GÜN

Siz değerli misafirlerimizi gece İstanbul Hava Limanı’nda karşılıyor ve yolculuğumuzun ilk durağı olan Konya’ya gidiyoruz.

Kat edilecek mesafe : 700 km

 

2. GÜN

Sabah yol üzerinde alacağımız serbest kahvaltı sonrası Konya’ya varışımızla Aziziye ve Selimiye Camilerini ve Konya Mevlâna Müzesini, Derviş hücreleri ve Mevlevi Hamuşanı, Üçler Mezarlığı, İstiklal Harbi Şehitliği, Şems-i Tebrizi Türbesi, İplikçi Camii, Şerafettin Camii, Alaededin Cami ve Tepesi, Karatay ve İnce Minare Müzeleri, Sırçalı Medrese gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Eski yerleşim yerlerinden biri olan Konya’yı gezdikten sonra Toros Dağları’na sırtını dayamış Seyhan Nehri’nin yanı başında eşsiz bir konuma sahip olan Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

Kat edilecek mesafe : 470 km

Konaklama : Golden Delux Hotel(****), Kayada Hotel(***) vb.

 

3.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında siz değerli misafirlerimiz ile Adana’mızı gezmeye başlıyoruz.  Panoramik olarak gördüğümüz Adana Garını ve bölgenin en çok ziyaret edilen Adana için sembolik kabul edilen yerlerinden biri olan Sabancı Merkez Cami’yi görüyoruz. Bunun akabinde Adana Seyhan Nehri üzerinde şehri ikiye ayıran eski adıyla Justinianus Köprüsü olarak bilinen ve şu an ki adı Taş Köprü olan ve yapıldığı günden itibaren sağlamlığını koruyan köprüyü panoramik olarak inceliyor ve kültür gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz bu kez rotamızı 1881 senesinde Ziya Paşa’nın valilik döneminde başlayan ve halkı saat konusunda bilgilendirmek için Kesme taşlardan yapılan Saat Kulesini görüyoruz dileyen misafirlerimiz fotoğraf çekebilir. Turumuza devam ediyor ve bu kez kültürel anlamda deneyim sahibi olacağımız Adana Sinema Müzesini geziyoruz. Gastronomi anlamında üne sahip olan Adana aynı zamanda kültürel anlamda da bizlere kapılarını açıyor. Sinema müzesinden sonra Ramazanoğlu Köşkü ve Medresesi Anadolu’nun ilk Türk eczanesi olan Gülek Eczanesi sonrasında Antakya gezimize başlıyoruz. Çan-Ezan-Hazzan sesinin birbirine karıştığı inançlar ve barış simgesi olan bu güzel kenti geziyoruz. İlk gezi durağımız Dünya’nın ikinci büyük Mozaik Müzesi oluyor. Burada Antakya’nın çeşitli yerlerinde yapılan kazı çalışmaları neticesinde gün yüzüne çıkartılmış Mitolojik sahneleri barındıran mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin de anlatımıyla ve fotoğraf molalarıyla bu harika müzeyi gezdikten sonra araçlarımıza binip Dünya’nın ilk mağara kilisesi St.Pierre Kilisesi’ni görüyoruz. Habib Neccar Dağı’nın yamaçlarında kurulmuş olan bu kilisede anlatımları dinledikten sonra şehrin bu yüksek noktasında bölgenin fotoğraflarını çekiyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem’un Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habibi- Neccar’ında adı bulunduğu Habibi Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklardan yürümeye başlıyoruz. Akşam yemeğinde Hatay’ın yöresel yemeklerine bakmak için UNESCO Hatay Gastronomi Evi’ne gidiyoruz ve burada yöresel lezzetin tadına varıyoruz daha sonra Antep’ doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

Kat edilecek mesafe : 200 km

Konaklama : Artes Hotel(***), Anemon Antakya Hotel(****), Özgür Ottoman Hotel(*****) vb.

 

4. GÜN

Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep turumuza başlıyoruz. Gaziantep’te gezilecek yerler listemizin ilk sırasında Zeugma Mozaik Müzesi yer alıyor. Müzenin sergi alanlarının büyük bölümü, kapladıkları toplam alan 3 bin metrekareyi bulana kadar mozaiklere ayrılmıştır. Müze çıkışımızda bu kez rotamızı Zincirli Bedesten’e çeviriyoruz. Tarihi atmosfere sahip bir yerde alışveriş yapmaktan hoşlananlar için rotamızı buraya çeviriyoruz.  Dileyen misafirlerimiz için alışveriş molası veriyoruz ve otantik ürünler sevenler için bu kez de Gaziantep Bakırcılar Çarşısına uğruyoruz. Kökenleri 500 yıl öncesine dayanan bakır işlemeciliğinin en nadide örneklerini bulabileceğimiz çarşıyı geziyoruz.  Yüksek duvarları sayesinde insana günlük hayatın karmaşasından uzaktan kalma fırsatı veren tarihi konut olan Tarihi Antep Evlerini geziyoruz daha sonra 1. Dünya Savaşı ardından başlayan işgal yıllarında ve Kurtuluş Savaşı döneminde Antep Halkının kahramanlık hikayelerine imza atmış olduğunu ve kente neden “GAZİ” unvanı verilmesine neden olan bu döneme tarihi bir yolculuk yapmak için Şahinbey Millî Mücadele Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için bir mekân belirliyoruz ve öğle yemeği sonrası Türkiye'de baklava denilince ilk akla gelen şehir olan Gaziantep’te bölgenin en ünlü baklavacılarından birinin atölyesini ziyaret edeceğiz. Efsane bir lezzete sahip olan baklavayı mutlaka tatmalısınız. Bu baklavaları sevdiklerinize hediye olarak almalısınız. Günün sonunda ağzımızda enfes baklava tadıyla Şanlıurfa'ya gidip otelimize yerleşiyoruz. GAP'ın vazgeçilmezi Sıra Gecesi'ne gitmek isteyen misafirlerimizle birlikte bölgenin kültürünü tanıyabileceğimiz, yemeklerin tadına bakabileceğimiz Sıra Gecesi'ne katılacağız. 

Kat edilecek mesafe : 220 km

Konaklama : Ravanda Hotel(****) vb.

 

5. GÜN

 Turumuzun 5. gününde otelimizde kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Kubbeli Evleri ve eşsiz kültürüyle ünlü Harran'ı ziyaret etmek üzere turumuza başlıyoruz. Burada İslam döneminde yapılmış en eski cami olan Harran Ulu Camii'ni ziyaret ediyoruz. İlk İslam Medresesi olan Harran Üniversitesi'nin iç kalesini ve tarihi surlarını göreceğiz ve Kubbe Konukevlerinden birinde misafiriz. Bu keyifli gezi sırasında geleneksel kıyafetlerle fotoğraf çekebilirsiniz. Harran'ı ziyaret ettikten sonra, Âdem, Eyyub, İbrahim, Şuayb ve Elişa peygamberlerin yaşadığına inanılan ve peygamberler şehri olarak adlandırılan Şanlıurfa'ya geri döneceğiz. Balıklı Göl (Halil-ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un kızı Zeliha'nın gözyaşlarından oluştuğu söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve İbrahim'in doğduğu mağarayı tek tek ziyaret edeceğiz. Ardından Dünya tarihinin başlangıç ​​noktası olarak bilinen, ilk ibadet ve yerleşim yeri olan Göbeklitepe'ye ulaşıyor ve 12000 yıllık tapınakları, Turna, Yılan gibi kabartmaları görüp Şanlıurfa'dan ayrılıyoruz ve Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Mardin turumuza ilk olarak panoramik bir şekilde başlıyoruz. Mardin’in sembolik yerlerinden biri olan Mardin Kalesi diğer adıyla Kartal Yuvası’nı görüyoruz. Daha sonra Mardin’in tarihi evleriyle meydana gelen Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında yürüyoruz ve Mardin Evlerini görüyoruz. Tarihi bir tablo gibi görünen Mardin Evlerinde dileyen misafirlerimiz için fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra 1895 yılında Antakya Patriği İgnatios Behnam Banni tarafından patrikhane olarak kullanılması için yapılan Mardin Müzesi’ni geziyoruz. Mardin’in tarihi çarşılarını da gezdikten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

Kat edilecek mesafe : 420 km

Konaklama : Uludağ Hotel(*****), Dedeman Hotel(*****) vb.

 

6. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında tarihi çok eskiye dayanan kentlerimizden birine Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. İlk rotamız Suriçi oluyor. Suriçi Diyarbakır’ın asıl yerleşim yeridir. 19. Yüzyıla kadar şehir surları dışına hiç taşmamıştır bu yüzden Suriçi denilen bu bölge mimari özelliği ve çok kültürlü yapısı ile siz değerli misafirleriz ile burada fotoğraf çekiliyoruz.  Daha sonra Diyarbakır Ulu Cami’ye gidiyoruz. Anadolu’nun en eski camisi olarak biliniyor. Kahve molası vermek için Vezirzade Hasan Paşa tarafından yapılan 1573 yılında yaptırılmış Hasan Paşa Hanı’nı görüyoruz. Bu tarihi handa siz değerli misafirlerimiz ile kahvemizi içiyor ve soluklanıyoruz. Daha sonra avlusunda oturup halka karışabileceğimiz bir başka Suriçi konağı olan ve şimdilerde Diyarbakır Kültür Turizm faaliyetlerinin yapıldığı Diyarbakır Kültür Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra sanat ve kültürle iç içe olan Ahmet Arif Müze ve Sanat Evi, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Müzesi, Cemil Paşa Konağı Kent Müzesi, Ziya Gökalp Müzesi’ni geziyoruz. Otantik bir mekân olan Sülüklü Han’a geçiyor dileyen misafirlerimiz şarabı ile meşhur bu yerde Süryani şarabının tadına bakabilir. Diyarbakır Arkeoloji Müzesi’nde gezdikten sonra onun yakınındaki Saint George Kilisesini ’de geziyor ve burada bir nevi açık hava sanat galerisi işlevi görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz için fotoğraf molası veriyoruz.  Ortadoğu’da en büyük Ermeni Kilisesi olarak bilinen, beş nefli beş apsisli Surp Giragos Ermeni Kilisesi’ni gezdikten sonra Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi’ni de görüyoruz. Son olarak Diyarbakır Kalesini ’de gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.

Kat edilecek mesafe : 170 km

Konaklama : Ares Hotel(****), Diyarbakır Anemon(****) vb.

 

7 GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından araçlarımıza atlayıp Malatya'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Malatya'nın en önemli arkeolojik alanı olarak kabul edilen Arslantepe Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Arslantepe gezimizin ardından Malatya Müzesi'ne gidiyoruz. Hitit, Asur, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri inceledikten sonra Eski Malatya'ya (Battal Gazi mahallesi) geçiyoruz. Tarihi semtte Alaaddin Keykubat tarafından 1224 yılında yaptırılan Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı ve surları görüyoruz. Malatya çarşısını gezdikten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Kat edilecek mesafe : 250 km

Konaklama : Anemon Malatya(*****), Hanem Hotel(****) vb.

 

8 GÜN

Turumuzun 8. günü sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın 2. Büyük Kanyonu olan 12 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon'da (Ekstra) Tekne Turu yapıyoruz. Ardından yapımı 132 yıl süren ve Kemaliye'yi Divriği'ye bağlayan "Taş Yol"u görüyoruz. Ardından Ahmet Kutsi Tecer'in "Uzaklarda Köy Var" şiirine konu olan Apçağa Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Turlarımızın sonunda yürüyerek Kemaliye'ye ulaşıyoruz ve dut ve cevizin dövüldüğü Lökhane ziyaretlerimizin sonunda lök, Beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satıldığı, halen faaliyette ve Manili Yolu'nun sonunda aracımıza binip Fırat'ın bir kolu olan Çaltı Çayı Vadisi'nin kenarına geçiyoruz. Divriği'ye ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz ekstra öğle yemeği molasının ardından Süleyman Şah'ın oğlu Ahmet Şah tarafından yaptırılan Ulu Camii ve aynı tarihte Ahmed Şah'ın eşi ve Erzincan beyi kızı tarafından yaptırılan Darüşşifa'yı ziyaret ediyoruz. Fahreddin Behramşah, Melike Turan Melek. Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası gezimizin ardından Cumhuriyetin şehri Sivas'a doğru yola çıkıyoruz. Sivas gezi noktalarımız 1271 yılında Muzafferüddin Burucirdi tarafından yaptırılan Buruciye Medresesi, 1217 yılında Izzeddin Keykavus tarafından yaptırılan Şifaiye Medresesi ve Sivas Kongre Binası olacaktır. Ardından araçlarımıza binerek Tokat'a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

Kat edilecek mesafe : 675 km

Konaklama : Fırat Palace Hotel(***), Atlas Hotel(***) vb.

 

9 GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Gökmedrese ve Tokat Kalesi ziyaretlerimizin ardından dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen, dünyadaki tüm mağara oluşumlarının örneklerini görebileceğiniz Ballıca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Zile'ye gidiyoruz. Anzilia Tümülüsü, Zile Kalesi, Amfi Tiyatro ve Eski Evleri gördükten sonra Nasuh Paşa Camii'ni ziyaret edip Şehzadeler Şehri Amasya'ya geçiyoruz. Amasya'daki turumuza Amasya Arkeoloji Müzesi ile başlıyoruz. Ardından İlhanlılar dönemine ait mumyaların sergilendiği Mumyalar Müzesi'ni görüyoruz. Ünlü Yalı Boyu evlerini gördükten ve Hazeranlar Köşkü'nü gezdikten sonra Amasya'da yetişen şehzadelerin tahta çıkıp tahta çıkamayan şehzadelerin büstlerinin yer aldığı Şehzadeler Parkı'nın yanı sıra Şehzadeler Parkı'nı da göreceğiz. Ferhat ve Şirin. Bayezid Külliyesi, Burmalı Minare ve Medrese gibi birçok yapıyı gezdikten sonra akşam yemeğini yedikten sonra Ankara'ya geçiyoruz.

Kat edilecek mesafe : 480 km

Konaklama : Park Inn Hotel(****) vb.

 

10 GÜN 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından başkentimizi gezmek için şehrin simgesi Ankara Kalesi ile başlıyoruz. Paleolitik dönemden başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak Anadolu arkeolojik eserlerinin sergilendiği, dünyanın sayılı müzelerinden biri olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Eski Meclis'e (1. Meclis Binası) geçiyoruz. Ulus semtinde bulunan ve Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak kullanılan I. Meclis Binası ile II. Meclis Binası, I. Meclis Binasına 100 metre uzaklıktadır. Ardından Anıtkabir'e gidip Atatürk'ü ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Beypazarı'na hareket ediyoruz. Osmanlı mimarisini sağlam tutan, mimarisi, gelenek ve görenekleri ile Osmanlı İmparatorluğu'nu yaşayan şehir Beypazarı'na vardığımızda şehrin panoramik olarak görülebildiği şehrin en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesi'ne çıkıyoruz ve şehrin panoramasını gördükten sonra 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı'nda gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan yaşayan müzeyi geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyen ebru sanatını öğrenip öğretmen eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, dileyenler kurşun dökerek bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Adının hakkını veren müzenin keyfine varacaksınız. Gezerken her katta bölgenin yaşamından örnekler göreceksiniz. Dışarıdan Kurşunlu Camii ve İncirli Camii'ni görebilir, Gümüşçüler Çarşısı'ndaki telkari takılardan Suluhan'da havuçlu lokma, kuru erişte ve tarhanaya kadar yöresel ürünleri bulabilirsiniz. Alaattin Caddesi'nde konaklar arasında dolaşırken şehir sizi büyüleyecek. Ardından Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk dönem eserlerinden Yıldırım Bayazıt Camii ve Hamamı'nı ziyaret ediyoruz. Bu gezilerin ardından İstanbul dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ayas Turizm tarafından hazırlanan bir sonraki organizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakalın diyoruz.

Kat edilecek mesafe : 445 km

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER,

TURA KATILIM ŞARTNAMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ,

 İPTAL KOŞULLARI, GENEL ŞARTLAR.

Bu destinasyon 8 gece 9 gündüz konaklamalı tur olarak organize edilmiştir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız genel olarak otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklarından ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3ncü yatak, normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat tahsis edilebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ayas Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Ayas Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ayas Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ayas Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ayas Turizm’in herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ayas Turizm’in sorumluluğu yoktur.
Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 19 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ayas Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Ayas Turizm iptalini, iptal koşulları metnindeki gibi bizzat bildirmek zorundadır. Bu durum yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ayas Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza olarak tura katılım gerçekleştirildiği gibi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Aksi durumlarda tura katılım gerçekleştirildiği gibi sayılır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunulur. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak, tur fiyatının içerisinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca bu durum acentenin, iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır.)

 

İPTAL KOŞULLARI

    Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağan üstü durumlar, deprem, sel vb. afet durumlarda en geç turun hareketinden 1 gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ücretiniz tarafınıza iade edilir.

 

GENEL ŞARTLAR

§  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirküsü yayımlandığı    …../…../……… tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

§  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

§  Rezervasyona düşünülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

§  Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

§  0-6 yaş çocuklarda otel/hotel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

§  Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.

§  Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları geri iade edilmez.

§  Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

§  Uçaklı Turlarda; uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

§  Programda aksi belirtilmedikçe, Müze kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

§  Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

§  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

§  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acente kesinlikle sorumlu değildir.

§  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

§  Turda belirtilen otel/hotel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.

§  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet, su ayakkabısı, spor ayakkabı vb.) tercih edilmelidir.

§  Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

Otobüsler: 28 – 46 kişi sayılarında kullanılır.

Midibüs: 17 = 27 kişi sayılarında kullanılır.

Minibüs: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ FİRMA OLAN AYAS İSOS TURİZM SEYAHAT OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ OLUP, AYAS TURİZM BÜNYESİNDE ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Konaklamalardaki Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Konaklamalar
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
Uçak bileti ve sigortası
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Özel Harcamalar
Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri
Yemeklerin yanında alınan tüm içecekler

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺19.865 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺19.865
0 Yorum