Pamukkale Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Pamukkale

Genel Bakış

1.GÜN

Siz değerli misafirlerimizle, İskenderun’dan gece saat 00.00’da, Dörtyol’dan 00.30’da acentemizin belirlediği noktalarda buluşarak Pamukkale Turumuza başlıyoruz. Yol güzergahımızın üzerindeki dinlenme tesislerinde kısa ihtiyaç molaları verdikten sonra, saat 06.30 civarı Beyşehir Gölü Milli Parkına varıyoruz. Beyşehir’ Gölü, Göller Yöresinde, Konya ve Isparta illeri topraklarında bulunan, Türkiye’nin ikinci büyük gölü ve en büyük tatlı su gölüdür. Batı ve güneyinde Toros Dağları, doğusunda volkanik Erenler Dağı, kuzeybatı-güneydoğu yönünde ise Anamas Dağı ve Sultan Dağları ile çevrili tektonik bir çukurlukta yer almaktadır.

Burada göl manzarası eşliğinde kahvaltımızı yaptıktan sonra verilen kısa serbest zamanda gölün çevresini gezebilirsiniz. Burada geçirdiğimiz güzel zamanın ardından “Türkiye’nin Gül Bahçesi” tanınan, binlerce yıllık tarihe sahip olan ve dünya gül yağı ihtiyacının %65’ini karşılayan Ispartaya doğru yola çıkıyoruz. Isparta gülünün, 100 yılı aşkın süredir Isparta’da üretimi yapılmakta ve turistik bir ürün olarak da kullanılmaktadır. Buradaki  gül bahçesinde vereceğimiz molanın ardından rotamızı “Türkiye’nin Maldivleri”, aynı zamanda “Saldivler” olarak da adlandırılan bembeyaz kumsalı ve turkuaz sularıyla Maldivler’i anımsatan Salda Gölüne çeviriyoruz. Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinin kuzeybatısında, ilçe merkezine 4km uzaklıkta, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyonal ovalarla çevrili hafif tuzlu tektonik bir göldür. Dünyanın 3.derin gölü olan Salda, eşsiz güzelliğiyle son yıllarda turistler tarafından oldukça fazla ilgi gören, ülkemizdeki turistik çekiciliklerden birisidir. Salda Gölü’nün kenarında öğle yemeğimizi aldıktan sonra rehberimizin belirlemiş olduğu serbest zaman süresinde bu eşsiz manzaranın tadını çıkarabilir, fotoğraflayabilirsiniz. Burada geçirdiğimiz güzel vaktin ardından Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Konaklayacağımız otele 14.00 civarında varıp yerleştikten sonra Pamukkale’nin ismini almasına sebep olan, bölge ile özdeşleşmiş pamuk görünümündeki  Pamukkale Travertenlerini gezmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Pamukkale Travertenleri, antik çağlardan kalan Hierapolis şehrinin yamacında kalan bir bölümdür. Pamuk gibi bembeyaz olan ve şifalı sularıyla pek çok hastalığa derman olan travertenler, ülkemizin en çok merak edilen ve turist akınına uğrayan yerlerden biridir. Zengin su kaynaklarının doğal yoldan yüzeye çıktığı Pamukkale’de, kalsiyum karbonatla doymuş olan su, buharlaşarak kalkerin çökmesiyle oluşuyor. İlk etapta ortaya çıkan jel halinde beyaz travertenlerin beyaz pamuksu görüntüsünün ardından yapı katılaşarak yüzeyi kristalleşmiş kayaya dönüşerek bugünkü halini almaktadır.

Dünya’da sınırlı sayıda bulunan ve UNESCO Dünya Miras Listesine giren travertenleri görünce bu bembeyaz muhteşem doğa harikasına siz de hayran kalacaksınız. Rehberimizin kısa anlatımlarının ardından buranın tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından travertenlerin bitişiğinde bulunan Hierapolis Antik Kentine geçerek rehberimizin anlatımlarıyla ve rehberimizin eşliğinde antik kentte gezimize devam ediyoruz. Antik kentin kuruluşu hakkında kesin bilgiler olmasa da milattan önce II.yüzyılda II.Eumenes tarafından kurulduğu düşünülmektedir ve Bergama Krallığını kuran Telephos’un karısı Hiera’dan dolayı Hierapolis adını almıştır. İçinde barındırdığı dini yapılar ve tapınakların çokluğundan dolayı Kutsal Şehir olarak da anılır. Bu antik kentin içinde; Tiyatro, Tritonlu Çeşme, Kuzey Bizans Kapısı, Oktokonus Tapınağı, Frontinus Caddesi ve kapısı, Agora, Domitiyan yolu ve kapısı, Günay Bizans Kapısı, Gymnasium, Nekropol Apollon Kutsal Alanı, Su Kanalları ve Nympheumları, Surlan, Dilipus Martynonu ve köprüsü, Direkli Kilisesi, Nekropol Alanı, Katedral ve Roma Hamamı kalıntıları bulunmaktadır. Antik kent gezimizin ardından otobüsümüze binerek bölgeye has şifalı ve termal suyun bulunduğu konaklayacağımız otele geri dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.

Gezilecek otobüslü mesafe: 961 km

Konaklama: Samdan otel***

 

2.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yılın her mevsiminde ana kaynağından çıkan kendine has kırmızı renkli şifalı termal suyun ve termal çamurun bulunduğu Karahayıt Kırmızı Su’ya varıyoruz. Buradaki çevre gezimizde rehberimizin yapacağı kısa anlatımdan sonra rotamızı Konya’ya çeviriyoruz.  Konya’da öğle yemeğimizi yedikten sonra Mevleviliğin kurucusu, din alimi, felsefeci, tasavvuf ehli, hoşgörünün simgesi olarak kabul edilen Mevlana’nın Türbesini ziyaret ediyoruz. Mevlana hakkında kısa bilgi verecek olursak, 1207 yılında Horasan’da doğmuştur. 1229 yılından itibaren Konya’da yaşamaya başlamıştır ve 1273 yılında hayata gözlerini yummuştur. Yarattığı hoşgörü felsefesi, özel ve anlamlı sözleri ile Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin kabrinin bulunduğu türbe, Konya gezilerinde ilk ziyaret edilen yerlerden biridir. 1926 yılında ziyarete açılan Mevlana Türbesi, aynı zamanda Mevlana Müzesi olarak da bilinir. Yeşil kubbesi ile dikkat çeken müzenin içerisinde Mevlana türbesinin yanı sıra dergah eşyaları, değerli el yazmalar, Hz. Mevlana’nın kıyafetleri ve sabır taşları da yer almaktadır. Rehberimizin anlatımlarıyla burada vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Sizleri aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonraki Ayas Turizm Organizasyonlarında görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Gezilecek otobüslü mesafe: 885 km

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER,

TURA KATILIM ŞARTNAMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ,

 İPTAL KOŞULLARI, GENEL ŞARTLAR.

Bu destinasyon 8 gece 9 gündüz konaklamalı tur olarak organize edilmiştir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız genel olarak otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklarından ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3ncü yatak, normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat tahsis edilebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ayas Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Ayas Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ayas Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ayas Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ayas Turizm’in herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ayas Turizm’in sorumluluğu yoktur.
Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 19 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ayas Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Ayas Turizm iptalini, iptal koşulları metnindeki gibi bizzat bildirmek zorundadır. Bu durum yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ayas Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza olarak tura katılım gerçekleştirildiği gibi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Aksi durumlarda tura katılım gerçekleştirildiği gibi sayılır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunulur. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak, tur fiyatının içerisinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca bu durum acentenin, iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır.)

 

İPTAL KOŞULLARI

    Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağan üstü durumlar, deprem, sel vb. afet durumlarda en geç turun hareketinden 1 gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ücretiniz tarafınıza iade edilir.

 

GENEL ŞARTLAR

§  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirküsü yayımlandığı    …../…../……… tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

§  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

§  Rezervasyona düşünülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

§  Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

§  0-6 yaş çocuklarda otel/hotel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

§  Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.

§  Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları geri iade edilmez.

§  Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

§  Uçaklı Turlarda; uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

§  Programda aksi belirtilmedikçe, Müze kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

§  Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

§  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

§  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acente kesinlikle sorumlu değildir.

§  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

§  Turda belirtilen otel/hotel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.

§  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet, su ayakkabısı, spor ayakkabı vb.) tercih edilmelidir.

§  Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

Otobüsler: 28 – 46 kişi sayılarında kullanılır.

Midibüs: 17 = 27 kişi sayılarında kullanılır.

Minibüs: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ FİRMA OLAN AYAS İSOS TURİZM SEYAHAT OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ OLUP, AYAS TURİZM BÜNYESİNDE ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç İçi İkramlar
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Konaklama (1 Gece Pamukkale)
Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği (Otel Konaklamaları İçin Geçerlidir.)
Zorunlu Seyahat Sigortası
Tüm Öğle Yemekleri ve İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Yemeklerin Yanında Alınan Tüm İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Kişisel Harcamalar

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺1.680 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺1.680
0 Yorum