Doğu Karadeniz Yaylalar Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

7 Gün

Tur Türü

Hty Konaklamalı

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Hatay

Genel Bakış

ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI  ve HATAY HAVALİMANI transferleri ile katılımcılar için proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak proğram düzenlemesi yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri için Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

MAÇKA- ZİGANA GEÇİDİ- SÜMELA MANASTIRI- TRABZON- ATATÜRK KÖŞKÜ- UZUNGÖL YAYLASI- RİZE- AYDER YAYLASI-POKUT VE SAL YAYLARI, KAÇKAR DAĞLARI- ÇAMLIHEMŞİN YAYLALARI- FIRTINA DERESİ&VADİSİ- ZİL KALE-PALOVİT-TMİSVAT-ZİPLİNE-RAFTİNG-ÇAY FABRİKASI-ORDU TELEFERİK-FATSA-SAMSUN-BANDIRMA VAPURU-AMASYA

Turun Gerçekleşeceği Tarihler : 

21-28 TEMMUZ / 04-11 AĞUSTOS / 01-08 EYLÜL / 15 – 22 EYLÜL

 

 🔵 Merkez Ofis Adresi: İskenderun İşkur Karşısı Ayas Turizm Seyahat Acentası İskenderun/HATAY

Ofise gelemeyen misafirlerimiz havale ya da EFT yapabilirler! Yapılan havale veya EFT'nin banka dekontunu Whatsapp Müşteri Hattımıza döküman olarak göndermeleri rica olunur. Hesap bilgilerimiz sayfanın en altında mevcuttur. 

📞 0090 535 403 67 17- Online Canlı Destek

📞 0090 850 224 29 27- Acil Destek Hattı

📞 0031 641 214 386- Avrupa Canlı Destek

                1.Gün

15.30 da Antakya Honda Kavşağından

17.00 İskenderun Sahil Mapido Cafe Önünden

19.15 de Adana Gar İstasyonu önünden hareket ederek

Pozantı-Niğde-Kayseri-Sivas-Gümüşhane üzerinden Maçka’ya doğru yol alıyoruz.

 

2. Gün

Sabah erken saatlerde bir zamanlar Türkiye’nin en uzun tüneli olan Zigana Geçidinden geçiyoruz ve yemyeşil Doğu Karadeniz’e merhaba diyoruz. Altındere Milli Parkı İçerisinde yer alan Sümela tesislerinde alacağımız zengin yöresel kahvaltı sonrası 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı’nı   görüyoruz. Maçka’dan ayrılıp Karadeniz’in sembol yaylalarından olan Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Bir tarafı deniz, bir tarafı yemyeşil dağ manzarası eşliğinde Yomra – Arsin - Araklı Sürmene - Of - Çaykara yol güzergâhından 1090 mt Yükseklikteki Haldizen Deresi’nin oluşturduğu Uzungöl’e varış. Benim Uzun Göl’üm, Çamların arasına saklanmış, Sessizliğin çok sesliliğidir. Gölün yanında caminin. Ahenkli bir duruşudur. Benim Uzun Göl’üm, Kışları terk edilmiş bir baraka gibidir, Fazla uğrayanı yoktur öyle. Yazları ise Sıcaktan bunalan insanların sığındığı bir limandır Haldızen Deresi etrafındaki yürüyüş parkurlarında yürüyüşler yapabilir, göle hâkim tepelerden Uzungöl Manzaraları ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra ise evimiz dediğimiz Butik otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklama ve Dinlenme Butik yayla otelimizde akşam eğlencesi otelimizde. ‘’ Bir otelin bu kadar güzel bir noktaya konulabileceğini ve fırtına deresinin eşsiz ses ahengiyle büyüleneceksiniz. Bölgenin en iyi otellerinden birinde konaklama’.,

 

3. Gün

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Batum Turu için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısındaki geçiş işlemlerimiz sonrasında tekrar aracımıza yerleşip Batum turumuza başlıyoruz. Öncelikle yol üzerinde Gani (Apsaros) Kalesi, St. Andrew Anıtını panoramik olarak görüyor ve Çoruh Nehri’nin üzerinden geçiyoruz. Sahil yolunu takip ederek mimari farklılıkları izleyerek Türk sokağının bulunduğu mevkii de inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek yürüyüşümüz esnasında Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Ermeni Katolik Kilisesi, Orta Camii, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Tiyatro Meydanı, Neptün Heykeli’ni ve Mitolojik heykellerle süslü parkları ve ilginç mimariye sahip binaların şehri Batum’u gezdikten sonra sınırı geçip Ardeşen istikametinden devam edip Ayder yaylasına çıkıyoruz ayder’e varış yaylanın gezilmesi ve ardından, evimiz dediğimiz Butik otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklama ve Dinlenme Butik yayla otelimizde akşam eğlencesi otelimizde. ‘’ Bir otelin bu kadar güzel bir noktaya konulabileceğini ve fırtına deresinin eşsiz ses ahengiyle büyüleneceksiniz’’

 

4. Gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelin önünde bizleri bekleyen minibüslerimize binip Zilkale – Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Karadeniz’de ahşap ve taş işçiliğinin en güzel şekilde işlenerek yapıldığı Hemşin Konaklarını ve yüzlerce yıllık birçok ağacın ve endemik bitkilerin yer aldığı orman içi yollardan ilerleyerek Zil Kale’ye gidiyoruz. Trabzon İmparatorluğu döneminde yapılan ve Osmanlı döneminde de alındıktan sonra Kale – i Zir olarak adlandırılan göz alıcı kaleyi fotoğrafladıktan sonra muhteşem bir doğa içerisinde yer alan Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Çamlıhemşin’e dönüş yolumuz üzerinde Şen yuva Köyünde duruyoruz. Çinçiva Köprüsünde hatıra fotoğrafları çekilip, otobüsümüze doğru yol alıyoruz. Fırtına vadisi üzerinde yer alan Tmisvat Köprüsü’nün yanı başında Zipline yapabilirsiniz. Ardından Otobüsümüze binip bölgenin meşhür ispir kuru fasulyesini tatmak için anlaşmalı restoranımızda duruyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz ekstra olarak İspir Kuru Fasulyesi, Muhlama ve Laz Böreği gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Ardeşen -  Pazar - Rize - Trabzon / Düzköy’e hareket. Otele yerleşiyoruz.

 

5. Gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Cennet gibi yaylamız olan Kayabaşı yaylasından bol oksijenimizi almış güne dinamik bir şekilde başlamak için yaylamızdan ayrılıyoruz. İlk durağımız Atamızın Köşkü olan ve 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Tarihi Atatürk Köşkünü geziyoruz. Akabinde Atatürk evinin hemen yanında yer alan gümüşçüden dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilir dileyenler ise oturup keyifle çaylarını ve kahvelerini yudumlayabilirler. Yolumuz üzerinde meşhur Vakfıkebir ekmeklerinden ve yöresel ürünlerden almak için kısa bir mola veriyoruz. Tirebolu Çay Fabrikasında hem çaylarımızı yudumluyor hemde çay ve fındık alışverişlerimizi yapıyoruz. Ardından Otelimize varıyoruz. Odalarımıza yerleşme ve hemen ardından hazır olun sizi cennet bir köşe olan yaylamızda sizleri bulutların üzerinde yayla yürüyüşüne çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde dileyen misafirlerimiz açık olması durumunda otelimizin hamam ve saunasından faydalanabilir.

 

6. Gün

Sabah otelimizde aldığımız mükemmel yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı aldıktan sonra Dereli’ye doğru  yol alıyoruz. Dereli – Sivas ara yolu üzerinde yer alan ve turizme yeni kazandırılan sadece Gri Tur’un programlarında yer alan Kuzalan tabiat parkı içerisinde yer alan kuzalan şelalesini geziyoruz. Rehberimizden hikayesini dinledikten sonra ise hazır olan son yılların istagramın en popüler yerlerinden biri olan sadece butik turların gidip gördüğü ama bizimde programımızda olan doğa harikası Mavi Göl’ü gezip resimliyoruz. Ordu’ya doğru yol alıyoruz. Ordu’da, Teleferik ile mükemmel bir manzaraya sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordu manzarasına karşı kahve keyfi yapabilirsiniz. Ordu deki gezimizi tamamladıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte aracımızda buluşup Ünye ve Çarşamba üzerinden Türkiye’nin en uzun tüneli Nefise Akçelik Tüneli’nden geçerek ardından Otelimize varıyoruz. Konaklama ve Dinlenme Samsun’da yer alan otelimizde.

 

7. Gün

 

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Samsun’da ilk olarak Bandırma Vapuru, İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli görülecek yerler arasında. Samsun merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanıp Amasya’ya doğru yol alıyoruz. Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş Sultanlarımızdan, Sultan İkinci Beyazıt Külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Yeşilırmak, Sivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. Yy konaklarının, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena Dağı’na oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin efsanesiyle hafızalara neden unutulmaz bir biçimde kazındığını ve Şehzadeler parkındaki Padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek Hazeranlar Konağını da görebileceğimiz bu gezimizde Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz güzel bir Amasya gezisi sonrasında Karadeniz'e veda ediyoruz. Ömür Boyu güzel anılarla hatırlayacağınız bir tatil olması dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olanlar Hizmetler:

 • Lüks otobüslerle ulaşım Tourismo veya Travego
 • İlk gün Varıştaki Serpme Kahvaltı
 • 2 gece Rize de konaklama Yayla Oteli
 • 1 gece Trabzon konaklama Yayla Oteli
 • 1 gece Giresun Otelde konaklama Yayla Oteli
 • 1 gece Samsun Anemon Otelde Konaklama
 • Otellerde 5 ad. Açık büfe kahvaltı
 • Otellerde 5 ad. Akşam yemeği
 • Tur boyunca Profesyonel rehberlik hizmeti ‘’ kokartlı’’
 • Kuzulan tabiat parkı giriş ücreti dahil
 • Ayder yaylası milli park giriş ücreti dahil
 • Zil kale Palovit Turu minibüs ücreti dahil
 • Sümela Manastırı minibüs ücreti
 • Yöresel eğlence imkânları (Tulum, Kemençe, Horon)
 • Otel Sauna ve Hamam imkânları
 • 1618 nolu yasaya göre zorunlu seyahat sigortası
 • Otobüs içi ikramlar
 • Ayas Tur acente refakati
 • Dönünce yıllarca güzel anlatacağınız bir tur garantisi
 • Bölgenin en iyi Karadeniz Programı (Hatay, Adana, Mersin dahil)
 • 5500 TL DEĞERİNDE EXTRA TURLAR VE MİNİBÜS ÜCRETLERİ DAHİL.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Müze Giriş Ücretleri
 • Yurtdışı Çıkış Pulu
 • Ordu Teleferik Ücreti
 • Öğle Yemekleri ve Yanında Alınan içecekler

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
₺17.500 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺17.500
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}