Konaklamalı Mardin Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Tur Türü

Hty Konaklamalı

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Hatay

Genel Bakış

ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI ve HATAY HAVALİMANI transferleri ve proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak düzenleme yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

Turun Gerçekleşeceği Tarihler :

17 Haziran 2024.               

28 Haziran 2024                                                           

01 Temmuz 2024

06 Eylül 2024

20 Eylül 2024

4 Ekim 2024

 

🔵 Merkez Ofis Adresi: İskenderun İşkur Karşısı Ayas Turizm Seyahat Acentası İskenderun/HATAY

Ofise gelemeyen misafirlerimiz havale ya da EFT yapabilirler! Yapılan havale veya EFT'nin banka dekontunu Whatsapp Müşteri Hattımıza döküman olarak göndermeleri rica olunur. Hesap bilgilerimiz sayfanın en altında mevcuttur. 

📞 0090 535 403 67 17- Online Canlı Destek

📞 0090 850 224 29 27- Acil Destek Hattı

📞 0031 641 214 386- Avrupa Canlı Destek

 

Proğram İçeriği

23.30 da İskenderun Ayas Turizm önünden siz değerli misafirlermizi aldıktan sonra Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Midyat’ta bizim için özel hazırlanan kahvaltımızı aldıktan sonra rehberimizden Midyat hakkında tarihi bilgileri alıp Midyat Konuk Evi (Sıla Konağı)'na doğru hareket ediyoruz. Bir çok diziye ev sahipliği yapmış Midyat sokaklarında yürürken film sahnelerinden bir karede yer alıyormuş hissini alacaksınız. Midyat’taki gezimizi tamamladıktan sonra Tarihi İpek Yolu'nu takip ederek bölgenin önemli ibadet ve dini merkezlerinden biri olan Dayrulzafaran Manastırına ulaşıyoruz. Manastır 5. yüzyılda yapılan bir Süryani Cemaatinin kilisesi ve önemli dini merkezlerinden biridir. Meryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağı manastırın önemli yapılarını oluşturur. Manastırın içinde tarihi bir suryanice incil ve kutsal taş bulunmakta, ilk tıp fakültesinin burada kurulduğu söylenmektedir. Kurulduğu dönemden kalma mozaikler bugün de yerinde durmaktadır. Canlı bir tarih görünümünde olan manastırın en büyük özelliklerinden biri içinde 52 Süryani patriğinin mezarlarının bulunmasıdır. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından İlginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kenti'ne yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri, sur sarnıçları ve yer altındaki halk arasında "zindan" olarak bilinen teknokentiyle büyüleneceğimiz bu yer, bize Selçuk'taki Efes Antik Kenti'ni anımsatacaktır. Burada rehberimiz eşliğinde detaylı bilgileri alıp resimlerimizi çektikten sonra İnsanların, inançlarını ve yaşam biçimlerini her dilde rahatça ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek, belirlenen saatte toplanıp 4* Yay Grand Otele geçiş yapıyoruz. Dinlenme ve Akşam yemeği otelimizde olacaktır.

Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Mardin şehir merkezine gidiyoruz.  Rehberimizden alacağımız önemli tarihi bilgilerin ardından tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca Mardin'in en önemli tarihi yapılarından biri olan Ulu Cami'yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını fotoğraflıyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Camii'ni panoramik olarak görüp, önceden Süvari Kışlası olarak kullanılan ve günümüzde Sabancı ailesi tarafından restore edilip Sakıp Sabancı Kent Müzesini serbest zamanda dileyen gezebilir veya fotoğrafını ve eşsiz manzarasını çekebilir. Yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbeklitepe'ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. . Göbekli tepe gezimizin ardından Urfa Balıklı göl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Dileyen Gümrük hanı'nda Antep fıstıklı kahvenin tadına bakabilir. Akabinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra siz değerli misafirlerimiz ile dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş yolunda turumuzun kritiğini yaparak ve yıllarca unutamayacağınız güzelliklerle sizlerde vedalaşıyoruz. 

Gezilecek Yerler:

 *Kasimiye Medresesi
 *Ulu Camii
 *Şehidiye Medresesi
 *Zinciriye Medresesi
 *PTT Binası
 *Gümüşçüler Çarşısı
 *Şarap mahzeni
 *Sıla Konuk Evi
 *Midyat
 *Mor Gabriel Manastırı
 *Meryem Ana Kilisesi
 *Beyaz Su


Toplam Gidilecek Mesafe: 1340 km.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

 * 16 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri

 * Konaklama

 * Konaklamalardaki Kahvaltı ve Akşam Yemekleri

 * 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası

 * Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri

 * Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar

 * Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

 * Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  * Tüm Öğle Yemekleri

 * Tüm Özel Harcamalar

 * Yemeklerde Alınan İçecekler

 * Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

 * Program dahilindeki aktiviteler

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
4%
₺4.200 ₺4.000 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺4.200 ₺4.000
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}