Ait 0601-Ankara Hattuşaş Amasya ve Kapadokya Kültür Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

10 Gün

Tur Türü

Paket Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Türkiye

Genel Bakış

ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI ve HATAY HAVALİMANI transferleri ve proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak düzenleme yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

 

Gün 1: Avrupa - Ankara

 

Ankara'ya varış. Karşılama ve hoşgeldin kokteyli için 4*-5* otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceyi burada geçireceğiz.

 

Gün 2: Ankara

 

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından rehberimiz bizi 1995 Dünya Müzeleri ödülü kazanan Anadolu  Medeniyetleri Müzesi'ni ziyarete götürecek.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara, Türkiye

Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde, Hitit bir kadının yurtdışında çalışan kocasına yazdığı kayınvalidesinden bahseden çok ilginç bir çivi yazısı mektubunu görüyoruz.

Eski Ankara'yı, kaleyi, Konak Boyacızade'yi, Zenger Paşa Etnografya Müzesi'ni ziyaret etmek için yolculuğumuza devam ediyoruz ve ardından Baharat Pazarı'na gidiyoruz. Öğle yemeği için geleneksel bir döner kebap restoranı olan Hacıbey'e geçiyoruz.

Öğle yemeğinden sonra Anıtkabir'i ve yakındaki Atatürk müzesini ziyaret ediyoruz. Burada, onun hayatının en önemli anlarını ve Cumhuriyet'in kuruluşunu hatırlatan bir fotoğraf sergisini görüyoruz.

Atatürk Müzesi: Atatürk'ün Anıt Mezarı ve Müzesi

Akşam yemeği ve geceyi 4* veya 5* otelde geçiriyoruz.

 

Gün 3: Ankara - Hattuşaş - Alacahöyük - Amasya (376 km)

 

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Kızılırmak Vadisi boyunca Hattuşaş'a, Türkiye'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Hititlerin başkenti ve Antik Mısır'ın rakibi, ve daha eski olan Alacahöyük'e doğru hareket ediyoruz. Ana görülecek yerler, Hititlerin güçlü tapınağının son dönemine tarihlenmektedir. Hattuşaş'ta Aşağı Sevir'deki büyük tapınağı (Tapınak No. 1), şehrin kuvvetli kapıları ile surlarını (Aslanlı Kapı, Potern ve Yer Kapısı, Kral Kapısı, Yer Altı Kapısı ve Panteon -Yazılıkaya) görebiliriz. Hattuşaş'ta ayrıca Tanrıların dünyasını, Yazılıkaya'nın kutsal yerindeki kaya kabartmalarında tasvirini konuşacağız.

Yukarı Sevir'de 31 tapınağın kalıntılarını hayranlıkla izleyeceğiz.

Açık hava kaya tapınağı olan Yazılıkaya, Boğazköy'ün kuzeydoğusunda 5 km uzaklıktadır.

Tipik bir köyde baharatlı Hitit öğle yemeği için oturuyoruz.

Sonra Alacahöyük'e gidiyoruz.

Alacahöyük, Orta Türkiye'de önemli bir arkeolojik alan olup, M.Ö. 5500 ila 600 arasında yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Harabe tepe, Boğazkale'nin 36 km kuzeyinde ve Çorum'un 52 km güneyinde bulunmaktadır. Taşınabilir kalıtlar Ankara'daki müzede bulunsa da, bu yer de küçük bir müzeye sahiptir. Hattiler ve halefleri Hititler döneminde önemli bir şehirdi.

Öğleden sonra, ünlü coğrafyacı Strabon’un (M.Ö. 1. yüzyıl) doğduğu yer ve Türk taht prenslerinin eğitildiği yer olan Amasya'ya doğru hareket ediyoruz.

Yeşil Irmak'ın kenarında günbatımını deneyimliyoruz ve Amasya'nın güzel eski ahşap Osmanlı evlerini fotoğraflıyoruz.

Amasya'daki sevimli otelimizde akşam yemeğimizi yiyip geceyi geçiriyoruz.

 

Gün 4: Amasya - Zile - Çekerek - Boğazlıyan - Kapadokya (330 km)

 

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra Ferhat ve Şirin Şehri olarak da bilinen Amasya'yı keşfetmek için yola çıkıyoruz.

Eski evleri, Hazeranlar Konağını, Etnografya Müzesini, kaya oyulmuş Yunan dönemi kraliyet mezarlarını hayranlıkla izliyoruz. Ardından Amasya Kapıgülü, Burmalı Minare Cami, II. Beyazıt Camii ve Külliye Medresesi, Gök Medrese, köprüler (Çağlayan, Alçak, Kuş), Darüşşifa - Bimarhane (ruh hastanesi) gibi yerleri de ziyaret ediyoruz.

Türkiye'nin en güzel müzelerinden biri olan Amasya Müzesi, 11 farklı uygarlık döneminden 27,000 eseri sergiliyor. Öğle yemeği için yerel bir restorana gidiyoruz.

Öğleden sonra Turhal - Zile üzerinden geçerek Julius Caesar'ın Veni, Vidi, Vici (Geldim, gördüm, yendim) ile sona erdirdiği birçok askeri başarıyı elde ettiği Zile Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kapadokya’ya, dünyanın en büyüleyici manzaralarından birine sahip bölgelere gidiyoruz.

Akşam yemeğini 4* veya 5*otelimizde yiyip geceyi burada geçiriyoruz.

 

Gün 5: Kapadokya

 

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Ürgüp'ün eski evlerini ziyaret edeceğiz ve ardından Güllüdere Vadisi, Develi Vadisi, Meryem Ana Vadisi'ne devam edeceğiz.

Sonrasında : Halı dokuma, göçebe kültürel nesneler, oniks atölyesi gibi eski zanaatları keşfediyoruz

Bu öğleden sonra 'Cömlek Kebabı', başka bir bölgesel spesiyaliteyi, Kızılırmak Nehri'nin güzel manzarası eşliğinde yiyoruz.

Öğleden sonra Özkonak veya Derinkuyu yeraltı şehrini ve daha sonra Eski adı Sinasos olan ve Yunan tarih kitaplarında anlatılan gerçeklerin ana merkezi olan Mustafapaşa'yı ziyaret ediyoruz. Ardından Soğanlı'ya devam ediyoruz, Erciyes ve Hasandağ etrafında yol boyunca devam ediyoruz

Akşam yemeğini 4* veya 5*otelimizde yiyip geceyi burada geçiriyoruz.

 

Gün 6: Kapadokya, Aziz John'un Vahiy'ine göre Hristiyanlığın Kutsal Toprakları

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından masalsı tüf oluşumlarına sahip çeşitli vadilerde geziniyoruz.

Öğle yemeğini otelde veya tipik bir yerel restoranda alıyoruz.

Öğleden sonra Göreme vadisini, kiliselerle çevrili açık hava müzesini ziyaret edeceğiz. Akşam geç saatlerde çeşitli kiliselerde primitif Hristiyan sanatını ve Bizans fresklerini hayranlıkla izleyebiliriz.

Ardından folklor ve leziz bir akşam yemeğinin keyfini çıkarıyor ve Geceyi 4* veya 5* otelimizde geçiriyoruz.

 

Gün 7: Kapadokya - Kayseri - Ankara (320 km)

 

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Paşabağ, Zelve'nin ünlü vadisinin bir parçası olan yürüyüş için serbest zaman molası veriyoruz. Ardından Kayseri'ye (Antik Kayseri), bir deri ürünleri fabrikasını ziyaret etme fırsatımız olacak.

Öğle yemeğini yolda yiyeceğiz.

Selçuklu kalesinde Hunat Medresesini, arkeoloji müzesi ile Büyük Camii-Hunat Hatun Camii'ni hayranlıkla izleyebiliriz.

Güneyde, Döner Kümbet'i, bir Selçuklu prensesinin (1276) klasik anlamda mezarı ve Dünyadaki ilk Tıp Fakültesi olan Darüşşifa’yı ve tıp tarihi müzesi Gevher Nesibe'yi görüyoruz.

Ayrıca Sahabiye Medresesi'ni de ziyaret ediyor ve çarşı meydanında yürüyüş yapıyoruz, ardından kapalı ve Büyük Camii'ye geliyoruz.

Akşam yemeğini Ankara’da 4* veya 5*otelimizde yiyip geceyi burada geçiriyoruz.

 

Gün 8: Ankara

 

Otelde açık Büfe kahvaltıdan sonra Ankara'da serbest zamanın tadını çıkarıyoruz, ardından dönüş uçuşunuz için havalimanına transfer olacaksınız. Yoğun bir şekilde çeşitlenmiş bir yolculuğun sonuna daha geliyoruz.

Yolda baklavamızın tadına bakıyoruz ve başka bir Ayas Turizm kültürel turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyat Teklifi

• Ayas İsos Turizm (Ayas Turizm) Tur Fiyat Listesi için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz: Türkiye'de Ayas İsos Turizm'den (Ayas Turizm) Seyahat Ürünleri, Transfer veya diğer hizmetler için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.(Turlar, Grup Turları, Tatil imkan ve fırsatları, Tur organizatörlüğü, Tur operatörlüğü Ayas Turizm ayrıcalığı ile sizlere imkan sunarız.) goayas.com sayfası üzerinden partner formuna ulaşa bilirsiniz.

• Veya başka istekleriniz, özel koşullarınız ve fiyat hakkında kampanyalarımız için lütfen mail atınız. (partner@goayas.com)

 

Yorumlar

• Özel gruplar için hareket tarihi ayarlanabilir.

• 23 kişiden fazla kapalı gruplar, kültür dernekleri üyeleri, öğrenciler, öğretmenler, engelliler ve refakatçileri için özel fiyat bilgi doğruluğuna göre uygulanır.

• Özel koşulları ve fiyatları öğrenmek için lütfen e-mail gönderiniz. (partner@goayas.com)

 

Partnerler için Grup Turları Ödeme Koşulları.

• Özel gruplar için % 50 satış fiyatı üzerinden belirlenir. Partnerlerimiz satış bedelinin üzerinden ilk ödemeyi tur başlangıç gününden önce yapmakla yükümlüdür. Diğer kalan ödemeyi tur ortasında yapmakla yükümlüdür. Aksi halde tur yarıda bırakılıp tarafınızca dava süreci başlatılacağı gibi tur gerçekleşmeyecektir.

• Tura katılan misafirlerin en az kişi sayısı sezon aylarına göre değişir. Minimum sezon dışı aylarda belirtilen kişi sayısı ise 15 pax olarak belirtilmiştir.

• Sezon ayları 15 Nisan’dan 15 Eylül arası YAZ SEZONU, 16 Eylül’den 14 Nisan arası KIŞ SEZONU olarak çizelgemizde alınmaktadır.

 

İsteğe bağlı geziler

• Kapadokya'nın sıcak hava balonunda havadan keşif imkanı.

• Semazen gösterisi 

 

 Fiyata Dahil olanlar

·       * 4* (veya 5*) otellerde veya sevimli otellerde 8 gün / 7 gece.

·       * İlk akşam yemeğinden son gün kahvaltısına kadar VP.

·       * Türkiye'de ulaşım

·       * Profosyonel Rehberi Hizmetleri
  *  Zorunlu Seyahat Sigortası  
  *  Araç İçi İkram 

 

Temalar

Tarih ve Kültür
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
₺43.930 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺43.930
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}