Ait 3403 - Istanbul-Ankara-Kapadokya-Aksaray Kültür Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Paket Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Türkiye

Genel Bakış

ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI ve HATAY HAVALİMANI transferleri ve proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak düzenleme yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

 

Gün 1: Avrupa-İstanbul-Bizans Kara ve Deniz Surları

İstanbul'a vardığınızda, otelinize giderken bir oryantasyon  yolculuğuna çıkacaksınız.1453'te Fatih Sultan Mehmed tarafından aşılan korkunç Bizans kara ve deniz surlarının büyük kısımlarında ilerliyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama için 4*-5* otelimize geçiyourz.

 

Gün 2: Eyüp-Eyüp-Mozole bölgesi-Pierre Loti-Chora Kilisesi-AyaSofya-Topkapı Sarayı-Harem

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra otobüsle Haliç'i keşfedeceğiz. Muhammed Peygamber'in sancağının türbesini ziyaret etmek için Müslümanların geldiği Eyüp semtinden başlıyoruz. Büyük İslam mezarlığının üzerinde, romantik kalbini yasak bir aşka kaptıran Fransız subayı Pierre Loti'nin ünlü kafesi var. Ardından Bizans duvarı boyunca, Eski ve Yeni Ahit'ten sahnelerin tasvir edildiği dünyaca ünlü mozaik döngüsü ile Kariye Camii'ne yürüyoruz.

Yedikule ve kara surları. Panorama 1453'te Doğu Roma İmparatorluğu'nun son günlerini yaşıyoruz.

Hipodroma yakın bir "Yunan" restoranında öğle yemeği alıyoruz.. Öğleden sonra Ayasofya ve Harem ile Topkapı Sarayını geziyoruz.

Belki de büyük Kapalıçarşı'yı gezmek için biraz zamanımız kalmıştır. Akşam yemeğimizi mükemmel balık restoranları ile ünlü bir semt olan Kumkapı'da alacağız. Geceleme için 4*-5* İstanbul Butik Otelimizde.

 

Gün 3: Cirkus Maximus-İbrahim Paşa Sarayı-Yerebatan Sarnıcı-Mısır ve Çaçe Çarşısı-Sultanahmet Camii Boğaz Tekne Turu

Otelde kahvaltımızdan sonra yola çıkıyoruz. Hipodromda, bir zamanlar İmparator Justinianus ve İmparatoriçe Theodora yönetimindeki Nika İsyanı ve Sirk Maximus'un kalıntılarını tartışıyoruz. Hipodrom, İbrahim Paşa Sarayı ve Etnografya Müzesi ziyaret ediyoruz.  Daha sonra tarihi Sultanhamet semtinde yürüyüp Sultanahmet Camii'ni ziyaret ediyoruz.

Güneydoğu Türk mutfağı ile tanınan Mezopotamya restoranı Gılgamış'ta öğle yemeği yiyoruz. Daha sonra büyük bir Bizans su deposu olan yeraltındaki harika Yerebatan sarnıcına giriyoruz.

Öğleden sonra: Mısır ve Chache pazarı ziyaret ediyoruz.

Mısır Mısır Çarşısı'nda safran, havyar ve lokum beklerken, Mahmut Paşa'nın Brokanteri Çarşısı'nı da görüyoruz.

Boğaz'da tekne gezisi yapıyoruz; Avrupa'yı Asya'ya bağlayan iki asma köprünün altından süzülüyor, paha biçilmez yalılara ve Beylerbey ve eşsiz Dolmahbaçe sarayı gibi padişah saraylarına hayran kalıyoruz. Kültürel Türk ürünleri ile tanışma imkanı buluyoruz: halılar, altın ve gümüş eşyalar, deri eşyalar...

Akşam yemeği ve geceleme için 4*-5* butik otelimize geçiyourz.

 

Gün 4: İstanbul-Ankara-Tuz Gölü-Archelais Aksaray

Günaydın: Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Karadeniz'in pitoresk yolu - Pont Euxin üzerinden Ankara'ya hareket ediyoruz. Orta Anadolu'nun çöl manzaralarının keşfediyoruz.

Ankara'ya vardığımızda,

Geleneksel bir döner restoranı olan Hacıbey'de öğle yemeği yiyoruz.

Öğleden sonra yolculuğumuzun en yüksek noktalarından biri olan Anadolu Medeniyetleri Müzesine gidiyoruz, Burası 1995 Dünya Müzeleri ödülünün sahibi olan müzemiz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde Hititli bir kadının yurtdışında çalışan kocasına yazdığı çok ilginç bir çivi yazılı mektup görüyoruz, Yazıda kayınvalidesinden bahsediyor.

Tuz Gölü'nü geçtikten sonra akşam yemeği ve geceleme için Selçuklu Orta Çağ kasabası Aksaray'a varıyoruz. Yolda tuzları, kaya kristallerini ve eski iç denizi, kazları, ördekleri, keklikleri, yaban arılarını, flamingoları, kaplumbağaları düşünerek; Karaman'ın sürüleri veya kürekleri, Ankara keçileri, tavşanlar, tavşanlar,Kapadokya kurtlarını .

Yaralıların tesellisi Kangal-Malaklı Akşam yemeği ve geceleme için 4*-5* Aksaray otelimize gidiyoruz.

 

Gün 5: Aksaray-Acemhöyük- Kapadokya - Güzel Atlar Diyarı

Sabah kahvaltıdan sonra otelimşzden ayrılıp  Aksaray Eğri Minare ve Ulu Camiiyi ziraret ediyoruz.

Hitit İmparatorluğu'nun ilk başkenti ve Asur'un üç ana ticari bankasından biri olan Acemhöyük'e hareket ediyoruz.

Zengin Saraylar aracılığıyla mekânın keşfi: Sarıkaya-Hatipler, Enver Arıbaş Mezarlığı aracılığıyla.

Acemhöyük (Acemhöyük-Aksaray Antik Anadolu Kenti)

 

Puruşhattum

Köyde dolaşmıp, köyün tipik kahvehanelerinde Acemhöyüklülerle diyalog kuracağız

Sakinlerle veya köyün belediye binasında öğle yemeği yiyeceğiz.

Öğleden sonra:Peristrem Vadisi boyunca Melendiz Kanyonu'nda yürüyüş yapacağız: Hristiyanlığın ilk yarısına ait ilkel kaya kiliseleriyle Selime-Belisırma-Ihlara gezisi tamamlanacak.

İpek Yolu'nun Agzikarakah'ı sizi develeri, katırları ile karşılıyor.

Saratlı Yeraltı Şehri sakinleri ile Aleviler şarap tadımı.

Akşam yemeği ve geceleme Kapadokya'da.

 

Gün 6: Kapadokya - Hristiyanlığın Kutsal Toprakları

Oteldeki kahvaltımızdan sonra güzelce aşınmış tüf oluşumlarına sahip bir dizi vadide yürüyüş turu atıyoruz ; Gül Vadisi ve bir goblen okulu ziyareti.
Tipik bir yerel restoranda öğle yemeği 

Öğleden sonra kiliselerle çevrili açık hava müzesi Göreme vadisini ziyaret ediyoruz. Çeşitli kiliselerdeki ilkel Hıristiyan sanatına ve Bizans fresklerine hayran kalabiliriz. Bunu folklorik danslar eşliğinde eğlenceli zaman geçiriyoruz. Geceleme ve akşam yemeği 4*-5*  otelimizde.

 

Gün 7: Kapadokya – Hacıbektaş- Kayseri- Ankara (320 km)

Sabah kahvaltısının ardından Paşabağ'da yürüyüş yapıp Avanos'u gezmek için keyifli vakit geçiriyoruz. Kızılırmak Nehri üzerinde yer alan Avanos'un Tunç Çağı'na kadar uzanan uzun bir geçmişi olduğu kazılar gösteriyor. Avanos, Hititler zamanından beri çömlekçilik bölgesi olarak bilinmektedir.

Ardından Hacıbektaş'ın Alevi hac yerine gidiyoruz. Şehir, adını Bektaşi tarikatının kurucusu sayılan 13. yüzyıl mutasavvıfı Hacı Bektaş Veli'den almıştır. Alevilik, Bektaşilik ve Tasavvuf, Ali'yi, Muhammed tarafından kendisine taşınan mistik bilgiye ve İslam'ın ezoterik yorumuna açılan kapı olarak görür: Esedullah-Asadullah (Tanrı'nın Aslanı). Türkiye nüfusunun yaklaşık dörtte biri Alevidir. Alevilik, Şii İslam'ın bir koludur. Vurgu, yasalara ve düzenlemelere çok daha az, din, ırk, köken ve cinsiyete bakmaksızın diğer insanlara saygı gösterilmesine çok daha fazla. Hacı Bektaşi Veli Türbesi'nde türbeyi ziyaret ediyoruz, müzeyi geziyoruz ve İslam'ın yumuşak tarafını öğreniyoruz.

10 Muharrem, Aşure Günü: Muhammed'in Küçük Oğlu Hüseyin bin Ali Kerbela'da öldürüldü.

Kayseri'de (eski Caesarea) yol üzerinde, Selçuklu kalesinde, Arkeoloji Müzesi ile Huant Medresesi, Ulu Cami-Honata Hatun Camii ve Sahabiye Medresesi'ni hayranlıkla görebiliriz.

Güneyde bir Selçuklu prensesinin çok klasik bir mozolesi olan Döner Kümbet'i (1276), ilk Selçuklu anatomi okulu ve tıp tarihi Gevher Nesibe Müzesi'ni buluyoruz.

Öğle yemeği yöresel lezzetler ile Kayseri'de. Akşam yemeği ve geceleme Ankara'da 4*- 5* otelimizde.

 

Gün 8: Ankara

Açık büfe kahvaltının ardından dönüş uçuşunuz için havalimanına transfer olana kadar Ankara'da serbest zamanın tadını çıkarın. Çok çeşitli bir yolculuğun sonu.

Yol boyunca baklava tadın ve başka bir AyasİsosTravels kültür turuna veda edin.

 

Fiyat

• Ayas İsos Turizm (Ayas Turizm) Tur Fiyat Listesi için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz: Türkiye'de Ayas İsos Turizm'den (Ayas Turizm) Seyahat Ürünleri, Transfer veya diğer hizmetler için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.(Turlar, Grup Turları, Tatil imkan ve fırsatları, Tur organizatörlüğü, Tur operatörlüğü Ayas Turizm ayrıcalığı ile sizlere imkan sunarız.) goayas.com sayfası üzerinden partner formuna ulaşa bilirsiniz.

• Veya başka istekleriniz, özel koşullarınız ve fiyat hakkında kampanyalarımız için lütfen mail atınız. (partner@goayas.com)

 

Yorumlar

• Özel gruplar için hareket tarihi ayarlanabilir.

• 23 kişiden fazla kapalı gruplar, kültür dernekleri üyeleri, öğrenciler, öğretmenler, engelliler ve refakatçileri için özel fiyat bilgi doğruluğuna göre uygulanır.

• Özel koşulları ve fiyatları öğrenmek için lütfen e-mail gönderiniz. (partner@goayas.com)

 

Partnerler için Grup Turları Ödeme Koşulları.

• Özel gruplar için % 50 satış fiyatı üzerinden belirlenir. Partnerlerimiz satış bedelinin üzerinden ilk ödemeyi tur başlangıç gününden önce yapmakla yükümlüdür. Diğer kalan ödemeyi tur ortasında yapmakla yükümlüdür. Aksi halde tur yarıda bırakılıp tarafınızca dava süreci başlatılacağı gibi tur gerçekleşmeyecektir.

• Tura katılan misafirlerin en az kişi sayısı sezon aylarına göre değişir. Minimum sezon dışı aylarda belirtilen kişi sayısı ise 15 pax olarak belirtilmiştir.

• Sezon ayları 15 Nisan’dan 15 Eylül arası YAZ SEZONU, 16 Eylül’den 14 Nisan arası KIŞ SEZONU olarak çizelgemizde alınmaktadır.

 

İsteğe bağlı geziler

• Kapadokya'nın sıcak hava balonunda havadan keşif imkanı.

• Semazen gösterisi 

Fiyata Dahil Olanlar

• 1. akşam yemeği gününden 8. gün kahvaltı gününe kadar 8 gün/7 gece yarım pansiyon
• 4*-5* otelde konaklama
• Türkiye'de ulaşım,
• Boğaz'da tekne gezisi,
•Türk Gecesi organizasyonu,

• Programlanmış ziyaretlere erişim,
• Profosyonel Turist Rehberi hizmetleri.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Uçuş Avrupa/İstanbul

• Ankara/Avrupa
• Müze ve Ören yerleri giriş ücreti

• Sigorta, havaalanı vergileri

• Masada içecekler ve sürücü ve rehber için olağan bahşişler (hedef fiyat kişi başına 3 ila 5 avro).

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Eğitim, Kurs veya Toplantı

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
₺38.012 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺38.012
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}