Ait 0603 - Anadolu Kültür Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Paket Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Türkiye

Genel Bakış

ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI ve HATAY HAVALİMANI transferleri ve proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak düzenleme yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

1. GÜN  Avrupa - Ankara Esenboğa Havalimanı

Siz değerli misafirlerimizi Ankara Esenboğa Havalimanı’nda karşılıyor ve yeşilliklere ve doğa güzelliklerine doyamayacağımız Anadolu Kültür Turuna başlıyoruz.

Kat edilecek mesafe: 440 km 


2. GÜN  Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars

Değerli konuklarımız, sabah erken saatlerde Sivas’ta alacağımız ekstra kahvaltı sonrasında Çamlıbel ve Yıldızeli üzerinden Sivas’ı gezmeye başlıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız. 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından yapılan Mimar Kaluytan’a yaptırılan Gök Medrese olacak. Eğri binası ile görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden olan Ulu Cami’yi geziyoruz. Taşhan, Bürücüye Medresesi ve Çifte Minare gezileri ardından Sivas’tan ayrılıyoruz. İmralı-Refahiye üzerinden 1939 ve 1992 yılında yaşamış olduğu yüksek şiddetli depremler sonrasında kurulan modern mimariye kavuşan Erzincan’a ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik turumuzun ardından Bakırcılar Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi de Erzincan’ın meşhur yaprak dönerini yedikten sonra Aşkale üzerinden Dadaşlar Diyarı Erzurum’a ulaşıyor ve şehir turuna başlıyoruz. Sultan Melik Mahallesi’nde bulunan ve Anadolu’nun mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri geziyoruz. Ardından Çifte Minareli Medreseyi geziyoruz. Ulu Cami’yi de gezdikten sonra Erzurum’daki il Osmanlı Camisi olan ve dönemim Mimar Sinan’a Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi gezdikten sonra Rüstem Paşa Kervansarayında serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda Erzurum’da meşhur olan Olta Taşı çarşılarında alışveriş yapabilirsiniz. Günün sonunda Palandöken’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kat edilecek mesafe: 435 km

Konaklama: Bora Park Hotel(****), Polat Palandöken Hotel(*****) vb.


3. GÜN Horasan, Kars, Taş Köprü, Artvin

Değerli konuklarımız otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Selçuklular ile Bizanslılar arasında yapılmış ilk büyük meydan muharebesinin gerçekleştiği Pasinler üzerinden Köprüköy’e ulaşıyoruz.  Bingöl Deresi ile Pasinler Deresi’nin birleşerek Aras Nehri’ni oluşturduğu bölgede bulunan Çoban Dede Köprüsünü görüp fotoğrafladıktan sonra Horasan üzerinden Kars şehir merkezine ulaşıyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü, Kars Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Araçlarımıza binip Artvin’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kat edilecek mesafe: 510 km

Konaklama: Cheltikov Hotel(***), Işıl Park Hotel(***) vb.


4. GÜN Batum, Poseidon Heykeli, Ali ve Nino Heykeli

Sabah erken saatte otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıp Karadeniz Kıyısında yer alan ve dört mevsim çok sayıda turiste ev sahipliği yapan Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp sınır kapısındaki gerekli kontrollerden geçtikten sonra Batum’a varıyoruz.  Rehberimizin kısa anlatımları eşliğinde Avrupa Meydanını ve ortasında yükselen elinde altın post olan Medea Heykelini, 2000 yıllık alfabenin yer aldığı Alfabe Kulesini, görkemli Poseidon Heykelinin yer aldığı Tiyatro Meydanını, Azerbaycanlı delikanlı ile Gürcü Kız arasındaki imkânsız aşkı anlattığı Ali ve Nino Heykelini, kentin en önemli simgelerinden olan Piazza Meydanını ve meydanın yakınında bulunan şehirdeki en eski kiliselerden biri olan St. Nicolas Kilisesini  ve avlusundan mihrabına renkli işlemeleri olan Orta Camiyi geziyoruz.  Şehir turumuzun ardından sınır kapısındaki kontrollerden geçtikten sonra tur otobüsümüz ile Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresinin kenarında bulunan restorantımızda öğle yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yemekten sonra zipline yapabilirler. Öğle yemeğimizin ardından Çamlıhemşin’e doğru yol çıkıyoruz.Otobüsle belirli bir noktaya kadar gelip daha sonra minibüslere binerek Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan, Rize’de bulunan debisi en yüksek şelalelerden biri olan Palovit Şelalesi’ne varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından minibüslerimize binerek Fırtına Deresi yamaçları üzerine kurulu, 8 burç ve 1 gözetleme kulesinden oluşan ve Kale-i Bala, Ciha Kale gibi kalelerin ve sonu İspir olan orta çağ kervan yolunun güvenliğini sağlayan Zilkale’ye varıyoruz. Muhteşem yeşilliklerle çevrili manzaranın tadını çıkarıp vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından bir sonraki durağımız olan Çinçiva (Şenyuva) Köprüsüne varıyoruz. Buradaki fotoğraf çekimlerimizin ardından tekrardan minibüslerimize binerek tur otobüsümüzün olduğu yere doğru hareket ediyoruz. Daha sonra otobüsümüze binip Ayder Yaylasına varıyoruz. Panoramik olarak Gelin Tülü Şelalesini görüp otelimize varıyoruz. Akşam yemeğimiz otelde alınacaktır.

Kat edilecek mesafe: 140 km

Konaklama: Hanedan Suit Hotel(***), Ayder Haşimoğlu Otel(***) vb.


5. GÜN   Ayder Yaylası, Rize, Uzungöl

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ayder Yaylasında bulunan elektriğini doğal yollardan üreten Karadeniz insanının kıvrık zekasının ürünlerini görebileceğimiz Mucit’in Yerini ziyaret ediyoruz.Burada vereceğimiz kısa mola boyunca dileyen misafirlerimiz etrafı gezebilir, dileyen misafirlerimiz ise yöreye özgü mısır unu, peynir, tereyağı ve bal alışverişi yapabilirler. Molamızın ardından kendir ipinden el tezgahında dokunan ve özellikle Rize’de üretilen ve adını buradan alan Rize Bezi (Feretiko) Atölyesine uğruyoruz. Atölyeyi gezdikten sonra misafirlerimize alışveriş için kısa bir mola verip daha sonra Trabzon’un simgesi, Karadeniz denilince sımsıkı ormanları ile aklımızda yer edinen ve yöre halkının “dünyanın sonu” olarak tanımladığı Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından rehberimizin belirlediği serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz göl etrafında bisiklet kiralayarak turlayabilir, dileyen misafirlerimiz seyir terasından Uzungöl manzarasının tadını çıkarabilir dileyen misafirlerimiz de rehberimizin de katılımıyla Uzungöl yaylalarına çıkıp muhteşem orman manzarasının ve temiz havanın tadını çıkarabilir. Serbest zamanımızın ardından rotamızı Sürmene’de bulunan Mehmet Kumbasar tarafından yapılan el yapımı bıçak ürünlerinin satıldığı Kumbasar Bıçak Sarayına çeviriyoruz. Burada vereceğimiz kısa alışveriş molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Karadeniz’in en lezzetli ve kaliteli çay fabrikası Vatan Çay’dan içimi ve lezzeti güzel, dökme ve aromalı çay üretim tesislerini ziyaret edip çayın işlenme serüveni hakkında yetkililerin anlatımlarını dinleyip alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Trabzon’da konaklayacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz otelde alınacaktır.

Kat edilecek mesafe: 190 km

Konaklama: Zitaş Hotel(***), Arsen Hotel(***), Quantum Hotel(***) ve Zigana Gümüş Kayak(***). Vb

6. GÜN Trabzon, Sürmela Manastırı, Samsun

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk durak yerimiz olan Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan, Anadolu’nun olduğu kadar Hristiyanlık tarihinin de en eski kiliselerinden biri olan, halk arasında “Meryem Ana” olarak da bilinen Sümela Manastırına gidiyoruz. Rehberimizin anlatımıyla bu eşsiz mimari hakkında bilgi edinip kısa fotoğraf molası vererek manastırdan ayrılıyoruz. Yol üzerinde bulunan Aya Varvara Kilisesini gezip rehberimizin anlatımlarını dinleyip Ayasofya’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kommenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikayı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkâri, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen Kazaziye sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Alışveriş molamızın ardından Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuve (Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’ in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Atatürk Köşkü gezimiz sonrasında rotamızı Ordu’ya çeviriyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Vakfıkebir ekmeği ve fındık ve fındık mamülleri satış mağazasına da uğrayıp alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ordu’yu tepeden seyredebileceğiniz, yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz Karadeniz manzarasını ayaklarınızın altına seren Boztepe’ye teleferikle çıkıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz burada çay ve kahve içerek manzaranın tadını çıkarabilir, dileyen misafirlerimiz de bisiklet kiralayarak çevreyi gezebilir. Serbest zamanımızın ardından Samsun’a hareket ediyoruz. Konaklama Samsun’da yapılacaktır. Akşam yemeği konaklanacak otelde alınacaktır.

Kat edilecek mesafe: 340 km

Konaklama: Grand Atakum Hotel(****), New Hotel(***), Mes Hotel(***) vb.

7. GÜN   Samsun, Bandırma Vapuru, Ankara - Avrupa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Samsun Millî Mücadele Park Alanı içerisinde bulunan, Mustafa Kemal Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru ile birebir aynı olan Bandırma Vapuru Müzesi’ne gidiyoruz. Burada yapacağımız gezinin ardından şehrin simgelerinden biri olan ve 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan indiği iskelenin önünde bulunan İlk Adım Heykeli’ne gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Osmanlı şehzadelerinin eğitim gördüğü, dünyanın en güzel misket elması, kirazı, şeftalisi ve bamyasının üretildiği, gezip görülebilecek pek çok tarihi doğal güzelliği bulunan Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin eşliğinde ve kısa anlatımlarıyla Yalıboyu Evleri, Kral Kaya Mezarları, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesini, Şehzadeler Yolunu panoramik olarak görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman boyunca öğle yemeğinizin ardından panoramik olarak gördüğümüz yerleri ziyaret edebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Ferhat ile Şirin Müzesine uğrayıp rehberimizin anlatımlarıyla müzeyi geziyoruz. Gezimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ayas Turizm tarafından hazırlanan bir sonraki organizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakalın diyoruz.

Kat edilecek mesafe: 600 km

Fiyat

• Ayas İsos Turizm (Ayas Turizm) Tur Fiyat Listesi için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz: Türkiye'de Ayas İsos Turizm'den (Ayas Turizm) Seyahat Ürünleri, Transfer veya diğer hizmetler için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.(Turlar, Grup Turları, Tatil imkan ve fırsatları, Tur organizatörlüğü, Tur operatörlüğü Ayas Turizm ayrıcalığı ile sizlere imkan sunarız.) goayas.com sayfası üzerinden partner formuna ulaşa bilirsiniz.

• Veya başka istekleriniz, özel koşullarınız ve fiyat hakkında kampanyalarımız için lütfen mail atınız. (partner@goayas.com)

 

Yorumlar

• Özel gruplar için hareket tarihi ayarlanabilir.

• 23 kişiden fazla kapalı gruplar, kültür dernekleri üyeleri, öğrenciler, öğretmenler, engelliler ve refakatçileri için özel fiyat bilgi doğruluğuna göre uygulanır.

• Özel koşulları ve fiyatları öğrenmek için lütfen e-mail gönderiniz. (partner@goayas.com)

 

Partnerler için Grup Turları Ödeme Koşulları.

• Özel gruplar için % 50 satış fiyatı üzerinden belirlenir. Partnerlerimiz satış bedelinin üzerinden ilk ödemeyi tur başlangıç gününden önce yapmakla yükümlüdür. Diğer kalan ödemeyi tur ortasında yapmakla yükümlüdür. Aksi halde tur yarıda bırakılıp tarafınızca dava süreci başlatılacağı gibi tur gerçekleşmeyecektir.

• Tura katılan misafirlerin en az kişi sayısı sezon aylarına göre değişir. Minimum sezon dışı aylarda belirtilen kişi sayısı ise 15 pax olarak belirtilmiştir.

• Sezon ayları 15 Nisan’dan 15 Eylül arası YAZ SEZONU, 16 Eylül’den 14 Nisan arası KIŞ SEZONU olarak çizelgemizde alınmaktadır.

 

İsteğe bağlı geziler

• Kapadokya'nın sıcak hava balonunda havadan keşif imkanı.

• Semazen gösterisi 

 

Fiyata Dahil Olanlar

• • 1. günden akşam yemeğine kadar 8 gün/7 gece tam pansiyon. 8. gün kahvaltısı,

• • 3*-4*-5* otellerde geceleme,

• • Türkiye geneli gezilerde konforlu ulaşım imkanı,

• • Tipik Türk restoranlarında öğle yemekleri,

• • Türk folk Dansı gösteri akşamı,

• • Programlanmış ziyaretlere erişim,

• • Üniversite onaylı İngilizcesi veya Hollandaca konuşan bir rehberlik hizmetleri.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

• • Uçuş Avrupa/İstanbul

• • Seyahat Sigortası, havaalanı vergileri

• • Masaya gelen içecekler, sürücü ve rehber için olağan bahşişler (hedef fiyat kişi başına 3 ila 5 avro).

• • Çıkış günleri (özel grupların talebine göre) organize edilebilir. 

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
₺33.515 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺33.515
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}