Ait 0101 - Gastronomi ve Kültür Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Paket Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Türkiye

Genel Bakış

ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI ve HATAY HAVALİMANI transferleri ve proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak düzenleme yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

1.GÜN: Avrupa - Adana (Transfer)

Organize edilen veya istenen tur programlarının tarihlerinde, saygıdeğer konuklarımızı ve ülke içinden ve dışından gelenleri Adana Havalimanı'nda karşılıyoruz. Dinlenmeniz için Adana Havalimanı'ndan sözleşmeli otellerimize bırakıyoruz. Bir gün boyunca dinlenmenizin ardından turumuza çıkmak üzere yola çıkıyoruz.

 

Konaklama: Ramada Adana**, Anemon Adana**** vb.

 

2.GÜN: Adana (185 KM)

Sabah uyanır uyanmaz doyamayacağımız lezzetler turumuza başlıyoruz. Doğa ile iç içe olacağımız Yavuz Yıldız Çiftliği'nde kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk gezilecek durak noktamız, Sultanahmet ve Selimiye camilerinin mimari özelliklerini bir araya getiren Sabancı Merkez Camii olacak. Rehberimizin açıklamalarının ardından buradan ayrılıp Roma dönemine ait kalmış olan ve Adana'nın sembolü haline gelen Taşköprü'yü fotoğraflıyoruz ve eski bir Adana evinde inşa edilen ve tarihi eserlerin sergilendiği Sinema Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Şehre özgü yönetmenler, oyuncular ve yapımcılar burada tanıtılıyor. Bir sonraki durağımız, Atatürk'ün Adana ziyareti sırasında konakladığı yer daha sonra müze haline dönüştürülen Atatürk Evi Müzesi ola. Ali Güde'de Şalgam içtikten sonra Adana Kalesi ve Modernleşmenin sembolü olan Tarihi Büyük Saat Kulesi'ni fotoğraflıyoruz. Bu küçük gezintimizin ardından rehberimizle Adana turumuza başlıyoruz. Adana'nın sokak lezzetlerinin vazgeçilmezi olan Yaşar Usta'dan ciğer yemeye gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra, Adana'nın kavurucu sıcağında serinlemek için "Bici Bici" tatmak üzere gidiyoruz. Bici Bici dediğimizde akla gelen Adana'nın ünlü bici bici ustası Abuzer Usta'ya gidiyoruz. Misafirlerimiz için Adana ile özdeşleşmiş “muzlu süt” içmek için Kazım Büfe'ye gidiyoruz. Bu muhteşem lezzetleri tattıktan sonra Adana turumuza devam ediyoruz ve tabii ki Adana denildiğinde akla gelen ilk şey olan Adana Kebabını yemek için güzel bir manzaraya sahip Onbaşılar Kebap Restoranı'na gidiyoruz. Bu güzel günün ardından UNESCO tarafından gastronomi alanında Kreatif Şehirler Ağı'nda ödüllendirilen başka bir lezzetli destinasyon olan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

 

Kahvaltı: Yavuz Yıldız Çiftliği = Köy Kahvaltısı

Öğle Yemeği: Kaburgacı Yaşar Usta

Sokak Lezzetleri: Turnağı (Ali Güde), Bici Bici (Abuzer Usta), Muzlu Süt (Kazım Büfe)

Akşam Yemeği: Onbaşılar Kebap Restoranı

Konaklama: Divan Otel( Konaklama Gaziantep’te olacaktır.)

Kat edilecek mesafe: 185 km

 

3.GÜN: Adana - Gaziantep (269 KM)

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve gastronomi ve şehir turumuza devam ediyoruz. Sabah kahvaltımız için Orkide Pastanesi'ne gidiyoruz. Orada Gaziantep'in yöresel kahvaltısının tadını çıkardıktan sonra Gaziantep turumuza başlıyoruz. Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep gezilecek yerler listemizin başında geliyor. Müzenin sergi alanlarının çoğu, kapladıkları toplam alan 3 bin metrekareye ulaşana kadar mozaiklere ayrılmış durumda. Müzeden çıkarken Zekariya Usta'da Gaziantep'in meşhur katmerinin tadına bakıyor, Tahmis Kahvesi'nde Menengiç kahvesi içerek biraz soluklanıyoruz. Gezi turumuza devam ediyoruz, bu sefer rotamızı Zincirli Bedestene çeviriyoruz. Tarihi atmosferi olan bir yerde alışveriş yapmayı sevenler için rotamızı buraya çeviriyoruz. Bakırcılar Çarşısı'nı gezdikten sonra Antep'in en iyi Yuvalama ve zeytinyağlı patlıcan dolması yapan Aşina Kebap Baklavasına gidiyoruz. Buradaki enfes lezzetleri tattıktan sonra, kökeni 500 yıl öncesine dayanan bakır işlemenin en nadide örneklerini bulabileceğiniz çarşıyı ziyaret ediyoruz. Yüksek duvarları sayesinde insanlara günlük hayatın karmaşasından uzaklaşma fırsatı veren tarihi konutlar olan Tarihi Antep Evlerini geziyoruz, sonrasında başlayan işgal yıllarında Antep halkının kahramanlık hikayelerine imza attığını görüyoruz. Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı sırasında ve bu şehre neden "GAZİ" unvanının verildiği. Döneme tarihi bir yolculuk yapmak için Şahinbey Millî Mücadele Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Türkiye'de baklava denilince akla ilk gelen şehir olan Gaziantep'te bölgenin en ünlü baklavacılarından birinin atölyesini ziyaret edeceğiz. Efsane bir lezzete sahip olan baklavayı mutlaka tatmalısınız. Bu baklavaları sevdiklerinize hediye olarak almalısınız. Günün sonunda akşam yemeği için Bayazhan'a gidiyoruz. Burada keyifli vakit geçirdikten sonra konaklamak için otelimize dönüyoruz.

  

Kahvaltı: Orkide Pastanesi

Öğle Yemeği: Aşina Kebap Baklava

Sokak Lezzetleri: : Zekariya Usta (Katmer) Tahmis Kahvesi (Menengiç)

Akşam Yemeği: Bayazhan veya Küşleme Kebaphan (Gaziantep)

Konaklama: Divan Otel

Kat edilecek mesafe: 269 km

4. GÜN: : Şanlıurfa - Halfeti - Rum Kalesi - Şehir Merkezi (300 KM)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kubbeli Evleri ve eşsiz kültürü ile ünlü Harran'ı ziyaret etmek üzere turumuza başlıyoruz. Burada İslami dönemde inşa edilen en eski cami olan Harran Ulu Camii'ni ziyaret ediyoruz. İlk İslam Medresesi olan Harran Üniversitesi'nin iç kalesini ve tarihi surlarını göreceğiz ve Kubbe Konukevlerinden birinde misafiriz. Bu keyifli gezi sırasında geleneksel kıyafetlerle fotoğraf çekebilirsiniz. Harran'ı gezdikten sonra peygamberler şehri olduğuna inanılan ve Adem, Eyyub, İbrahim, Şuayb ve Elişa peygamberlerin yaşadığı Şanlıurfa'ya geçiyoruz. Gülbaba Restoran’a gidiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından Balıklı Göl (Halil-ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un kızı Zeliha'nın gözyaşlarından oluştuğu söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve İbrahim'in doğduğu mağarayı ziyaret edip Gümrük'e gideceğiz. Han kahve molası vermek için. Şanlıurfa'nın meşhur kahvelerini içiyoruz. Kahve molamızın ardından dünya tarihinin başlangıç noktası olarak bilinen ilk ibadet ve yerleşim yeri olan Göbeklitepe'ye ulaşıyor ve 12000 yıllık tapınakları, Turna ve Yılan gibi kabartmaları görmek için tarihe yolculuk yapıyoruz. Buradaki turumuzdan sonra merkeze dönüyoruz ve siz değerli misafirlerimizle akşam yemeği için Altın Restoran’a gidiyoruz, meşhur Urfa Kebabını tatmak için tabi ki olmazsa olmazımız olan "Sıra" Gecesine katılıyoruz ve yemek yedikten sonra, otelimizde kalıyoruz.

 

Kahvaltı: İlk gün kahvaltı otelde.

Öğle Yemeği: Gülbaba Restaurant

Akşam Yemeği: Gülhan Restaurant, Gümrük Han

Konaklama: Nevali Otel

Kat edilecek mesafe: 300 km

Akşam Yemeği: Altın Restoran

Sıra Gecesi: Otelde

 

5. GÜN: Şanlıurfa - Adana  (669 KM)

Dinledikten sonra Şanlıurfa'da kahvaltı için ünlü Urfa Cevahir Han Restaurant'a gidiyoruz ve güzel manzara eşliğinde kahvaltımızın tadına bakıyoruz. Kahvaltımızın ardından gastronomi turumuzu tamamlıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Adana'ya vardığımızda yurt içinden ve yurt dışından gelen misafirlerimizi anlaşmalı hotelimize bırakıyoruz.

Konaklama: Ramada Adana***Anemon Adana ***** vb.

Kahvaltı: Urfa Cevahir Han Restaurant

Kat edilecek mesafe: 669 km

 

6. GÜN: Adana - Avrupa (Transfer)

Bir gece konakladıktan sonra sizi Adana Havalimanı'na bırakıyoruz. Ayas Turizm organizasyonlarındaki bir sonraki buluşmamızda görüşmek üzere hoşça kalın. Ayas Turizm'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Fiyat

• Ayas İsos Turizm (Ayas Turizm) Tur Fiyat Listesi için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz: Türkiye'de Ayas İsos Turizm'den (Ayas Turizm) Seyahat Ürünleri, Transfer veya diğer hizmetler için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.(Turlar, Grup Turları, Tatil imkan ve fırsatları, Tur organizatörlüğü, Tur operatörlüğü Ayas Turizm ayrıcalığı ile sizlere imkan sunarız.) goayas.com sayfası üzerinden partner formuna ulaşa bilirsiniz.

 

• Veya başka istekleriniz, özel koşullarınız ve fiyat hakkında kampanyalarımız için lütfen mail atınız. (partner@goayas.com)

 

Yorumlar

• Özel gruplar için hareket tarihi ayarlanabilir.

• 23 kişiden fazla kapalı gruplar, kültür dernekleri üyeleri, öğrenciler, öğretmenler, engelliler ve refakatçileri için özel fiyat bilgi doğruluğuna göre uygulanır.

• Özel koşulları ve fiyatları öğrenmek için lütfen e-mail gönderiniz. (partner@goayas.com)

 

Partnerler için Grup Turları Ödeme Koşulları.

• Özel gruplar için % 50 satış fiyatı üzerinden belirlenir. Partnerlerimiz satış bedelinin üzerinden ilk ödemeyi tur başlangıç gününden önce yapmakla yükümlüdür. Diğer kalan ödemeyi tur ortasında yapmakla yükümlüdür. Aksi halde tur yarıda bırakılıp tarafınızca dava süreci başlatılacağı gibi tur gerçekleşmeyecektir.

• Tura katılan misafirlerin en az kişi sayısı sezon aylarına göre değişir. Minimum sezon dışı aylarda belirtilen kişi sayısı ise 15 pax olarak belirtilmiştir.

• Sezon ayları 15 Nisan’dan 15 Eylül arası YAZ SEZONU, 16 Eylül’den 14 Nisan arası KIŞ SEZONU olarak çizelgemizde alınmaktadır.

 

İsteğe Bağlı Geziler

 

Fiyata Dahil Olanlar

• Şehirlere göre 4* (veya 5*) lüks otellerde. 5 gün/6 gece

• Türkiye'deki tüm ulaşım.

• Oteldeki kahvaltılar

• Sıra Gecesi eşliğinde akşam yemeği

• Profesyonel Turist Rehberi Hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Otel ve restoranlarda alınan içecekler,

• Müze ve Ören Yerleri giriş ücreti

• İsteğe bağlı extra geziler, içecek ücretleri

• 5 gün spesiyalleri olan restoranlarda kahvaltı öğle ve akşam yemekleri Avrupa/Türkiye dönüş uçak biletleri,

• Müze ve Ören Yerleri giriş ücreti

• Havaalanı vergisi,

• Sigorta.

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
₺55.998 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺55.998
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}