Kapadokya Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Lokasyon

Nevşehir

Genel Bakış

1 GÜN

Tarih ve coğrafyanın iç içe geçtiği, "Güzel Atlar Ülkesi" olarak bilinen bir masal diyarı olan Kapadokya turumuza başlıyoruz. Rotamızdaki dinlenme duraklarının ardından sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Tesiste (ücretli) kahvaltı molasının ardından 14 km uzunluğu ve içinden akan Melendiz Çayı'nın güzelliği ile bizleri karşılayan Ihlara Vadisi ile turumuza başlıyoruz. Vadi turumuz sırasında Bizans döneminden (Ağaçaltı, Yılanlı) güvercinlikler ve kiliseler göreceğiz. Ardından ülkemizdeki krater göllerinin güzel bir örneği olan Narlıgöl'e ulaşıyoruz. Fotoğraf molamızın ardından kısa bir yolculuktan sonra bölge sakinlerinin Hititlerden bu yana sığınak olarak inşa ettikleri yeraltı şehrine gideceğiz. Burada 100 metre derinliğe ulaşan yeraltı evlerini görebilirsiniz. Umarız kitlesel olarak inşa edilmiş evlerin sizi de aynı derecede etkileyeceğini umarız. Sizler için seçtiğimiz yer altı şehirlerinden Derinkuyu Kaymaklı ve Özkonak ziyaret edilecektir. Yeraltı şehri turumuzdan sonra aracımızı peribacalarından geçirip öğle yemeğimizi alacağımız tamamen kayaya oyulmuş restorana ulaşacağız. Hem mimari hem de yöresel yemekler (öğle yemeği ücretli) sunan restoranda öğle yemeği molası vereceğiz. Avanos'u geçip daha sonra Kızılırmak'ı görürseniz, Kızılırmak'tan çıkan kırmızı çanak çömlekleri görebilirsiniz. Eski yöntemlerle yapıldığı ve satıldığı çömlekçiye gidiyoruz. Ardından Erciyes ve Hasan Birikmiş dağlarında milyonlarca yıldır toplanan tüflerden doğal etkenlerle oyulmuş peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Dervent Vadisi ve Paşabağ Vadisi'ne doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Ardından ülkemizin en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Vadideki kiliselerin, oturma odalarının ve Hıristiyanlığın ilk günlerinden beri kullanılan ve uzun yıllar sanat tarihi literatüründe yer alan taş oymalardan yapılmış fresklerin atmosferini hepimiz yaşıyoruz. Aynı zamanda bir Dünya Mirası Alanı olan açık hava müzesine yaptığımız geziden etkileneceksiniz. Ardından otelimize geçiyoruz ve günümüzü sonlandırıyoruz.

 

Akşam yemeğinden sonra otelden ayrılıyoruz ve misafirlerimizle Türk akşamı programına katılıyoruz. (ek olarak)

Konaklama: Royal Stone Houses - Göreme***

Gezilecek otobüslü mesafe: 480 km

Ihlara vadisi 

Narlı göl 

Derinkuyu yeraltı şehri

Özkonak

Kızılırmak

Devrent vadisi 

Paşabağı

 

Göreme açık hava müzesi

 

 

2 GÜN

  Dileyenler sabah erken kalkıp Muhteşem Balon Uçuşu, ATV turu ve At Safari programına katılabilirler. (Ek olarak)

   Rehberimiz sizi balon turları, ATV turları ve at safarileri hakkında bilgilendirecektir. Balon uçuşları hava koşulları dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir.

   Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Onyx ve diğer değerli taşların hem üretiminin hem de tanıtımının gerçekleştirileceği Onyx Workshop turu ile güne başlıyoruz. Ardından Ürgüp'ü geçip Ürgüp'teki şarap mahzenine gidiyoruz. Doğal kayaya oyulmuş mağaralarda muhafaza edilerek yapılan şarapları öğrenebileceğiniz bu turda ayrıca alışveriş yapabilirsiniz. Dileyenler yakınlardaki Asmalı Konak olarak bilinen konağı da ziyaret edebilirler. Öğle yemeğimizin ardından kayaların kesilmesiyle elde edilen antik yerleşimlerin olduğu harabeleri göreceğiz. Ardından kısa bir yolculukla ulaşacağımız ünlü Üçbezeller Peri Bacalarına gideceğiz. Kapadokya ile ilgili hemen hemen tüm görsellerde görülebilen Üçgüzeller Peri Bacaları görüntüsü sizi büyüleyecek. Fotoğraf molamızın ardından Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası olan ve o dönemde savunma kalesi olarak kullanılan Uçhisar Kalesi'nin bulunduğu Uçhisar bölgesine gideceğiz. Vadi örneklerinin en güzel örneklerini buradaki gezimiz sırasında göreceğiz. Aynı zamanda tarih boyunca kayaya oyulmuş ve gübre amaçlı kullanılmış güvercinlikleri de görme şansımız olacak. Burada kabak çekirdeği ve diğer yerel doğal ürünler satan bir tesiste duruyoruz. Hem tadabilir hem de alışveriş yapabilirsiniz. Bir sonraki ilgi alanımız Panorama Tepesi. Kapadokya'nın birçok güzelliğini bir arada göreceğimiz bu noktada kahvemizi yudumlarken manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Ardından Hacıbektaş semtine giderek Bektaşi tarikatının lideri Hacı Bektaş Veli'nin makamını ziyaret edeceğiz. Hacı Bektaş Veli'nin havanını karıştırdığı Alevi-Bektaşi anlaşması, Anadolu ve Balkanlar'dan Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan, Bosna, Kosova, Makedonya, Macaristan'ın Budapeşte kentinden Azerbaycan'a kadar birçok yerde kabul gördü ve benimsendi. Buradaki ziyaretimiz sırasında müze olarak hizmet veren Çorbahane, Meydan Evi ve Türbe bölümlerini gördükten sonra aracımızla yolculuğumuza başlıyoruz.

 Sizleri başka bir Ayas Turizm organizasyonundan aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

 Gezilecek otobüslü mesafe: 508 km

Onxy taş mağazası

Şarap mahzeni 

Asmalı Konak 

Üç güzeller 

Üçhisar kalesi 

Beyzade kuruyemiş

Panorama tepesi 

 

Hacı Bektaş Veli makamı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
Otellerde 1 Gece Konaklama
Konaklamalardaki Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
Proğram Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
Profosyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Özel Harcamalar
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri
Hotelsiz Günlerde Yemek Ücretleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Balon Turu ve ATV Turu İsteğe Bağlıdır.

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺2.060 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺2.060
0 Yorum